تاریخ انتشار خبر: 18 اسفند 1401 | 21:43:14
کد خبر : 14112
با حضور مدیر عامل مناطق نفتخیز جنوب، گلخانه های نفت و گاز مارون افتتاح شد

۳ واحد گلخانه شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون شامل یک واحد نهالستان و ۲ واحد قلمستان با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار قلمه و نهال در سال، سه شنبه ۱۶ اسفند با حضور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب  و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفتند

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،  مشخصات این پروژه  شامل گلخانه آجری ۲۸۰ متر مربعی جهت پروروش گیاهان آپارتمانی و قلمستان ها با مساحت ۴۸۰ متر مربع (فقط فضای داخلی) جهت پرورش درختان مثمر و غیرمثمر می باشد. شایان ذکر است با توجه به اینکه بخش بزرگی از مراحل طراحی، احداث و راه اندازی این سه واحد توسط […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،  مشخصات این پروژه  شامل گلخانه آجری ۲۸۰ متر مربعی جهت پروروش گیاهان آپارتمانی و قلمستان ها با مساحت ۴۸۰ متر مربع (فقط فضای داخلی) جهت پرورش درختان مثمر و غیرمثمر می باشد.

شایان ذکر است با توجه به اینکه بخش بزرگی از مراحل طراحی، احداث و راه اندازی این سه واحد توسط کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون به انجام رسید، ۵ میلیارد ریال نیز برای ادوات، مصالح و خدمات( برون  سازمانی) هزینه شد.

در پایان، مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان از قباد ناصری تقدیر و ابزار امیدواری کرد که این حرکت بزرگ توسط همه مجموعه های صنعت نفت پیش بینی و به انجام برسد.

راه اندازی گلخانه ستاد مرکزی شرکت با ظرفیت ۶۰ هزار نشا گل های فصلی و آپارتمانی، کشت ۶۰ هزار اصله درخت در جغرافیای عملیاتی شرکت، کشت و نگهداشت ۳۹ هکتار فضای سبز در جغرافیای عملیاتی شرکت و تامین و توزیع بیش از ۳۰ هزار اصله نهال در شهرها و روستاهای همجوار تاسیسات از دیگر اقداماتی است که شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون طی سال جاری در راستای تحقق اهداف زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی خود به انجام رسانده است.