تاریخ انتشار خبر: 8 دی 1402 | 20:47:21
کد خبر : 15316
مهرداد شریفی معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

۲۴ آزمایشگاه آب‌شناسی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز مجهز به تجهیزات جدید و نوسازی قرار گرفتند

باتوجه به اهمیت نظارت بر کیفیت اب آشامیدنی شهرستان ها از لحاظ بررسی و آلودگی های میکروبی احتمالی و سنجش پارامترهای شیمیایی آب با اختصاص مبلغ ۸ میلیارد ریال نسبت به رفع کمبودها و نوسازی تجهیزات آزمایشگاه های آب شهرستان های تابعه دانشگاه اهواز اقدام گردی

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،مهرداد شریفی معاون اجرایی مرکز بهداشت استان گفت: با توجه به اهمیت نظارت بر کیفیت آب آشامیدنی شهرستان ها از لحاظ بررسی و آلودگی های میکروبی احتمالی و سنجش پارامترهای شیمیایی آب با اختصاص مبلغ ۸ میلیارد ریال نسبت به رفع کمبودها و نوسازی تجهیزات آزمایشگاه های آب شهرستان های تابعه این دانشگاه اقدام گردید.

وی افزود: با توجه به فرسوده بودن برخی از تجهیزات آزمایشگاه های آب و لزوم بهینه سازی این تجهیزات، مرکز بهداشت استان با بررسی و نیاز سنجی انجام شده اقدام به خرید ۲۸ دستگاه برای سنجش پارامترهای میکروبی و شیمیایی آب نموده و در حال توزیع به شهرستان های مورد نظر می باشد.

ایشان از حمایت های ریاست محترم دانشگاه ،معاون توسعه و منابع ،معاون بهداشت ،و مدیر گروه سلامت محیط کار استان تقدیر و تشکر خود را اعلام کرد

شریفی خاطر نشان کرد: با توجه به تامین بیش از ۷۰ درصد آب شرب شهرستان ها از منابع آب سطحی و وجود چالش های جدی در بحث تامین آب سالم و بهداشتی خصوصا در مناطق روستایی و آندمیک بودن بیماری التور، لزوم ارتقاء تجهیزات آزمایشگاهی در سطح دانشگاه اهواز ضروری می باشد.

وی در ادامه گفت: دستگاه های خریداری شده از بهترین و مناسبترین تجهیزات آزمایشگاهی است که نیاز آزمایشگاه های آب تحت پوشش این دانشگاه را تامین می نماید. دستگاه هایی از جمله اتوکلاو، انکوباتور، فور، بن ماری، هدایت سنج و کدورت سنج از جمله دستگاه هایی است که خریداری گردیده است.

معاون اجرایی مرکز بهداشت استان تصریح کرد: در حال حاضر ۲۳ آزمایشگاه آبشناسی میکروبی در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه اهواز فعال می باشد و با توجه به تشکیل شهرستان کرخه انشالله آزمایشگاه آبشناسی شهرستان کرخه نیز عنقریب افتتاح خواهد شد و خدمات لازم را به مردم عزیز این شهرستان ارائه خواهد داد.