تاریخ انتشار خبر: 23 خرداد 1399 | 19:15:06
کد خبر : 8993
مدیر کل بهزیستی استان خوزستان:

۷۲۴ نفر در سامانه تاسیس مراکز مثبت زندگی ثبت نام کرده اند

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضاصدیق راد مدیرکل بهزیستی خوزستان از اتمام مهلت ثبت نام مرحله اول مراکز مثبت زندگی خبر داد و گفت: در حالی که سهمیه استان برای تأسیس مراکز مثبت زندگی ۱۸۱ مرکزاست، ۷۲۴ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند. صدیق راد  افزود: مراکز غیردولتی مثبت زندگی بر اساس بند ۴ ماده ۲۶ […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضاصدیق راد مدیرکل بهزیستی خوزستان از اتمام مهلت ثبت نام مرحله اول مراکز مثبت زندگی خبر داد و گفت: در حالی که سهمیه استان برای تأسیس مراکز مثبت زندگی ۱۸۱ مرکزاست، ۷۲۴ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.
صدیق راد  افزود: مراکز غیردولتی مثبت زندگی بر اساس بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، پس از کسب پروانه فعالیت، مجموعه ای از خدمات سطح یک سازمان بهزیستی را در بستر فناوری اطلاعات در راستای بهتر زیستن آحاد جامعه ارائه می نمایند.
وی گفت: بعد از بررسی صلاحیت علمی و عمومی متقاضیان ابتدا برای افرادی که بالاترین امتیاز را به دست آوردند، موافقت اصولی صادر خواهد شد و پس از آن افراد به مدت ۳ ماه فرصت دارند تا با تأمین مکان، امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز پروانه فعالیت دریافت کنند.
صدیق راد بیان داشت: افزایش آگاهی عموم افراد جامعه از وظایف، فعالیت ها و خدمات سازمان بهزیستی، تسهیل دسترسی گروه های هدف به خدمات بهزیستی، کاهش ترددهای غیرضروری به مراکز و ادارات بهزیستی، گسترش و فراگیری خدمات سازمان، ایجاد شفافیت در فرآیند ارائه خدمات سازمان، ارائه مجموعه ای ازخدمات سازمان در یک مرکز، مدیریت بهینه منابع و افزایش بهره وری، فراهم شدن اماکن ارائه خدمات به صورت الکترونیکی، بهبود، اصلاح و حذف فرآیندهای موازی، کاهش بهای تمام شده ارائه خدمات برخی از اهداف تشکیل این مراکز است.
مدیرکل بهزیستی خوزستان در پایان یادآور شد: با راه اندازی هر مرکز حداقل ۴ نفر نیروی تحصیل کرده مشغول به کار خواهند شد.