تاریخ انتشار خبر: 22 آذر 1397 | 15:40:49
کد خبر : 4071
وزیر جهاد کشاورزی:

۱۸۰هزار میلیارد ریال اعتبار یارانه دار به کشاورزان پرداخت می شود

به گزارش زاگرس نشینان محمود حجتی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در گلپایگان افزود: همه این اعتبارات یارانه ای است یعنی دولت بخشی از سود بانک ها را پرداخت می کند. وی با بیان اینکه این اعتبارات در موافقت نامه جهاد کشاورزی با سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی، پیش بینی شد، اظهارداشت: […]

۱۸۰هزار میلیارد ریال اعتبار یارانه دار به کشاورزان پرداخت می شود
به گزارش زاگرس نشینان محمود حجتی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در گلپایگان افزود: همه این اعتبارات یارانه ای است یعنی دولت بخشی از سود بانک ها را پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه این اعتبارات در موافقت نامه جهاد کشاورزی با سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی، پیش بینی شد، اظهارداشت: این تسهیلات در شاخه های مختلف از نرخ سود چهار تا ۱۵ درصد پرداخت می شود.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه اعتبارات یارانه دار به سرمایه گذاری در زیر ساخت ها، تولید و خدمات پس از تولید و چرخه از مزرعه تا سفره کمک بسیاری می کند، گفت: از کشاورزان و کارفرینان دعوت می کنیم تا از این فرصت استفاده کنند.
حجتی همچنین سیستم های نوین آبیاری را از طرح های اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: این طرح ها مورد حمایت و تایید رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس است و منابع مالی مورد نیاز آن با توجه به تاکید رهبر انقلاب و رییس جمهوری از محل صندوق توسعه ملی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
وزیر جهادکشاورزی خاطرنشان کرد: تا ۸۵ درصد اعتبار این طرح ها آورده و سهم دولت است و ۱۵ درصد آن توسط کشاورزان تامین می شود.
وی ادامه داد: علاوه بر این تسهیلات و حمایت ها، یک و نیم میلیون دلار اعتبار در مجلس برای تسهیلات روستایی و عشایری تصویب شده است.
حجتی در باره بودجه سال آینده این وزارتخانه تصریح کرد: بودجه هنوز نهایی نشده است و با توجه به نقطه نظراتی که مطرح شده، دخل و تصرف مجدد در آن می شود.
به گزارش ایرنا، با حضور وزیر جهاد کشاورزی طرح آبیاری بارانی و کم فشار به مساحت ۶۰۰ هکتار و اعتبار حدود ۵۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در گلپایگان افتتاح شد.
این طرح آبیاری کم فشار توسط شرکت سهامی زراعی گلپایگان اجرا شده و اعتبارات آن شامل ۲۷ میلیارد و ۸۹۱ میلیون ریال از محل تسهیلات بانکی و ۲۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از محل تسهیلات بلاعوض دولت است.
همچنین امروز با حضور وزیر جهادکشاورزی، عملیات اجرایی طرح آبیاری کم فشار روستای رباط سرخ به مساحت ۱۰۵ هکتار و هزینه نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال آغاز شد.
وزیر جهاد کشاورزی روز پنجشنبه برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های آبیاری به شهرستان گلپایگان سفر کرد.