تاریخ انتشار خبر: 29 تیر 1398 | 21:02:14
کد خبر : 5503
در کشت تابستانه امسال؛

۱۷۱ هزار هکتار زمین درخوزستان زیر کشت شلتوک رفت

به گزارش  خبرگزاری زاگرس نشینان ؛مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: ۱۷۱ هزار هکتار شلتوک کاری در کشت تابستانه امسال در استان انجام شد که این حجم بالای کشت مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. فرهاد ایزدجو روز شنبه در شورای پدافند غیر عامل استان با حضور تعدادی از مسئولان سازمان پدافند غیرعامل در سرسرای […]

به گزارش  خبرگزاری زاگرس نشینان ؛مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: ۱۷۱ هزار هکتار شلتوک کاری در کشت تابستانه امسال در استان انجام شد که این حجم بالای کشت مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

فرهاد ایزدجو روز شنبه در شورای پدافند غیر عامل استان با حضور تعدادی از مسئولان سازمان پدافند غیرعامل در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: بر اساس ظرفیتی که در استان وجود دارد پیش بینی می شد که ۷۱ هزار هکتار شلتوک در کشت تابستانه امسال استان کشت شود که خیلی بیشتر از این میزان کشت شده است، باید برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل به ویژه در حوزه تخصیص آب، کشت تابستانه در استان مدیریت شود.

وی با اشاره به اهمیت ورود پدافند غیرعامل به این بخش گفت: باید کشت های تابستانه به گونه ای مدیریت شوند که بیش از ظرفیت استان این کشت انجام نشود.

مدیر عامل سازمان آب و برق استان با اشاره به اینکه در این سازمان آسیب شناسی انجام گرفته است افزود: با توجه به تجربیاتی که در سیلاب سال ۹۵ کسب کردیم با کاهش آسیب پذیری صنعت آب و برق استان کمترین میزان قطعی آب و برق را در سیلاب ۹۸ استان داشتیم.

در ادامه این نشست مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: زیرساخت های خوزستان در بحث امداد و نجات کمبودهایی دارد که برای امدادرسانی هر چه بهتر در زمان وقوع حادثه باید این کمبودها برطرف شود.

علی خدادادی بیان کرد: در سال های اخیر تلاش شده است که با ارائه آموزش های امدادی از جمله طرح دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) و طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) میزان آسیب پذیری جامعه در برابر حوادث را کاهش دهیم.

وی گفت: آموزش پدافند غیر عامل در کنار ارائه این طرح ها می تواند در افزایش تاب آوری جامعه در مقابله با بحران ها و مقاومت هر چه بیشتر در برابر حوادث بسیار تاثیر گذار باشد.

خدادادی با اشاره به پیاده روی بزرگ اربعین در استان اظهار داشت: در حماسه پیاده روی اربعین نیز احتمال وقوع هر حادثه ای وجود دارد به همین منظور هلال احمر استان تصمیم گرفته است امسال نرم افزاری را برای ارائه آموزش به زائران در برابر حوادث و وقایع تهیه کند ودر شهریورماه نیز این نرم افزار رونمایی می شود.