تاریخ انتشار خبر: 9 آبان 1398 | 22:41:08
کد خبر : 7034

۱۵۰۰ دانش‌آموز در طرح جوانه‌های خوزستان تحت پوشش قرار دارند

استاندار خوزستان به اجرای طرح جوانه‌ها در خوزستان اشاره و گفت: هدف از اجرای این طرح ارتقای شاخص‌های آموزشی دانش‌آموزان مناطق کم برخودار استان است و یک هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در این تحت پوشش بورس تحصیلی قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ غلامرضا شریعتی امروز در افتتاحیه مدرسه ۱۰ کلاسه مرصاد شاوور اظهار داشت: کمک به دانش‌آموزان مناطق کم برخودار، آموزش مجازی و طرح حمایت از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در دستور کار استانداری خوزستان قرار گرفته است.

وی به اجرای طرح جوانه‌ها در خوزستان اشاره و بیان کرد: هدف از اجرای این طرح ارتقای شاخص‌های آموزشی دانش‌آموزان مناطق کم برخودار استان است. یک هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در این تحت پوشش بورس تحصیلی قرار گرفته‌اند.

استاندار خوزستان گفت: بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ کودک بازمانده از تحصیل توسط استانداری خوزستان در دو سال اخیر شناسایی و در روند تعلیم و تربیت استان خوزستان قرار گرفتند.

وی به اجرای طرح آموزش مجازی با هدف حمایت از دانش‌آموزان مناطق کم برخودار توسط استانداری خوزستان اشاره و ادامه داد: ارائه آموزش‌های مجازی تکمیلی به وسیله تبلت به دانش‌آموزان در این طرح اجرایی می‌شود.

شریعتی با بیان این‌که سهمیه شهرستان شوش در تعمیر و بازسازی مدارس آسیب‌دیده از سیل ۳۰ درصد بوده است خاطرنشان کرد: مدرسه ۱۰ کلاسه مرصاد و مدرسه شهید سید فاضل فاضلی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال در شاوور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تسنیم مدرسه ۱۰ کلاسه مرصاد شاوور با مساحت زمین ۳ هزار و ۲۰۰ مترمربع باحضور استاندار خوزستان و مسئولان استانی و شهرستان به افتتاح رسید.

این مدرسه ۱۰ کلاسه با زیربنای کل یک هزار و ۱۵۰ مترمربع، زیربنای آموزشی ۹۵۰ مترمربع، دو هزار و ۵۰۰ مترمربع محوطه سازی و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار است که امید و شادابی را در میان نوجوانان شاوور به ارمغان آورد.