او با بیان اینکه متاسفانه باید بگویم که وضعیت منطقه ما هم در حال دچار شدن به وضعیت استان های گرفتار شده است، گفت: مجددا تاکید می کنم همه چیز به خود مردم بستگی دارد، چنانچه رعایت بکنند، کسبه که ارزاق غیر ضروری دارند تعطیل کنند، مردم از ترددهای غیر ضرور خود داری کنند، به خودشان و ما در گذر از پیک بیماری و قطع زنجیر شیوع کرونا ویروس کمک کرده اند و زودتر شاهد ریشه کنی این بیماری در منطقه خواهیم شد، اما اگر رفتار مردم در مقابله با این ویروس تغییر نکنه، صرحتا اعلام می کنم شرایط پیش رو خوب نخواهد شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۸۰ نفر با علامت عارضه تنفسی به مراکز درمانی محدوده جنوب غرب مراجعه نمودند، افزود: تا کنون آمار قطعی مبتلایان محدود جنوب غرب خوزستان به ۶۰ نفر رسیده است که شامل  آبادان ۲۴ نفر، خرمشهر ۲۱ نفر و در شادگان ۱۵ مورد می شود.

او با بیان اینکه خوشبختانه با تلاش کادر درمانی تا کنون ۳۱ مورد با وضعیت عمومی خوب بهبود و مرخص شدند، اضافه کرد: در شبانه روز گذشته متاسفانه یک نفر دیگر به تعداد فوتی های کرونا در این محدوده افزوده شد که تا کنون مجموعا ۵ مورد فوتی به ثبت رسیده که شاما آبادان ۳ مورد، خرمشهر یک مورد و شادگان نیز یک مورد می شود.

فرمانده پیشگیری از کرونا ویروس منطقه آزاد اروند با بیان اینکه امکان افزایش این آمار دور از نظر نیست، بیان کرد: تعداد بستری ها در حال حاضر ۷۵ نفر است و پاسخ آزمایش ۱۵ مورد دیگر هنوز اعلام نشده است.

سلمان زاده با بیان اینکه بیان جملات”جدی بودن شرایط” و “اعلام وضعیت قرمز و هشدار” تا چه حد برای مردم قابل درک است، تاکید کرد: آمار مبتلایان روز به روز در حال افزایش است، دشمن پیش رو نه با توپ و نه با تانک حمله کرده که قابل رویت باشد، این دشمن در عین پنهان بودن در حال مبارزه با سلامتی شهروندان است و تهدید دشمنی که غیر قابل رویت است بسیار خطرناک تر است به ویژه برای سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ایی و طبقه حساس، دوستان و آشنایانمان. لذا خطر بسیار نزدیک و جدی است و از همه می خواهم دست به دست هم بدهیم تا بر این دشمن پیروز شویم.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان تصریح کرد: همانطور که زمان دفاع مقدس همه ایستادیم و همدل شدیم و دست به دست هم دادیم و با حضور در سنگرها دشمن بعثی را به عقب راندیم و شکست دادیم، اینبار نیاز است در خانه هایمان سنگر بگیریم و با همدلی و پیشگیری و مراقبت زمینه تکثیر و انتشار این بیماری را قطع و ریشه کن کنیم.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان در خصوص کودک ۱۶ ماهه مبتلا شده در آبادان توضیح داد: ابتلا بیماری کرونا شامل کودکان هم می شود، البته به صورت خفیف و یا بدون علامت حتی، خوشبختانه یک کودک در این محدوده مبتلا شده بود که با حال عمومی خوب بهبود و مرخص شد.

سلمان زاده در پایان از شهروندان خواست تا با مراجعه به سامانه خودارزیابی الکترونیکی کرونا ویروس به آدرس salamat.gov.ir به پرسش هایی در مورد وضعیت سلامتی خود پاسخ دهند و در این مسیر به ما کمک کنند.

لازم به ذکر است که آمار روز گذشته ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان ۴۶ مورد و فوتی ها ۴ مورد و مراجعین کل با وضعیت تنفسی ۱۳ هزار و ۵۵۵ نفر اعلام شده بود.

محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل منطقه جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) است.