تاریخ انتشار خبر: 7 بهمن 1398 | 12:00:14
کد خبر : 8271

گزیده ای از سخنان رییس جمهور در دیدار با استانداران و فرمانداران سراسر کشور(ششم بهمن ماه ۹۸)

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حسن روحانی رییس جمهورامروز دیدارانروز با فرمانداران سراسرکشور به موضوعات مهمی پرداختند. در ذیل به گزیده ای از سخنان رییس جمهور در دیدار با استانداران و فرمانداران سراسر کشور(ششم بهمن ماه ۹۸) آمده است: حضرت فاطمه الگوی تقوی،بیان حق و دفاع از آزادی بود. شرایط امروز کشور بسیار حساس است. پایه […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حسن روحانی رییس جمهورامروز دیدارانروز با فرمانداران سراسرکشور به موضوعات مهمی پرداختند.

در ذیل به گزیده ای از سخنان رییس جمهور در دیدار با استانداران و فرمانداران سراسر کشور(ششم بهمن ماه ۹۸) آمده است:

حضرت فاطمه الگوی تقوی،بیان حق و دفاع از آزادی بود.

شرایط امروز کشور بسیار حساس است.

پایه نظام وقانون اساسی بر مبنای رفراندوم است اما امروز بعضی ها مثل ویروس کرونا نسبت به واژه رفراندوم حساسیت دارند.

ما باید پاسدار صیانت از اسلامیت وجمهوریت باشیم.. از مشروطه تا انقلاب اسلامی همه ی تلاش ها برای تحقق حاکمیت ملی بوده است.مشروطه توسط استبدادگران منحرف شد.الان هم عده ای در پی آن هستند که انتخابات رابه تشریفات انتصابات تقلیل دهند واین بزرگترین خطر برای جمهوری اسلامی است.

در زمان رژیم گذشته همه می دانستند که چه کسی وکیل خواهدشد و می گفتند درتهران تصمیمات گرفته شده است..شما به هرکس دوست دارید رای بدهید ولی منتخبات تهران برنده نهایی انتخابات هستند.
درجمهوری اسلامی مردم بایدتصمیم بگیرند نه تهران…

الان ما بافروشگاهی مواجه هستیم که فقط یک نوع کالا دارد وتنوعی وجود ندارد.

در انتخابات باید تمام سلیقه ها،احزاب،اقوام و مذاهب حضور داشته باشند.
در کشور ما دستکم سه سلیقه ی اصولگرا ،اصلاح طلب و اعتدال گرا وجود دارد که اکنون فقط یک سلیقه به وفور پیدا می شود.سلیقه دوم را باید باذره بین پیدا کرد وسلیقه سوم به طور کلی وجود ندارد.

چگونه است که در دیماه و در ۲۲ بهمن و…همه مردم رابه صحنه فرا می خوانیم اما انتخابات مخصوص یک سلیقه ی خاص می شود .اجازه بدهید مردم همیشه باهم درصحنه باشند.

حوادث ۹۶ حوادث تلخی بود و عده ای که دنبال اهداف دیگری بودند موضوع را کلید زدند اما نمی فهمیدند انتهایش چه می شود.آن حرکات باعث پر رو شدن ترامپ و آمریکایی ها شد.

مجری انتخابات و ضامن اجرای دقیق قانون انتخابات وزارت کشور است وقرار شد عده ای هم نظارت کنند.اما قرارنبود ناظر ،مجری شود و مجری انتخابات فقط لجستیک باشد.

می ترسم روزی کلمه جمهوریت دراین کشور جرم باشد.
دولت علیرغم همه فشارها کارنامه ی قابل دفاعی دارد.

پس از برجام ،امید ونشاط در کشور ایجاد شد و سرمایه واعتماد مردم احیاشد و شرکت ها آمدند وطرح ها راه اندازی شد و رشد ۱۲ درصدی در اقتصاد حاصل شد اما عده ای ترسیدند وعده ای هم مریض شدند.

یک تلفن این همه دستاورد برای کشور داشت.

برخی دوست دارند ما یک جزیره ی جدا از دنیا باشیم و دور خود دیوار بکشیم..آنهایی که ما را از جهان و منطقه دور کردند باید پاسخگو باشند.

چه کسی در کشور تصمیم گیرنده است؟رابطه بانک های کشور با دنیا دارد ترور می شود اما برخلاف لایحه دولت و مصوبه مجلس ،عده ای لوایح قانونی کشور را نگهداشته اند.

نظام ما تک حزبی نیست.کمونیستی نیست.حزب رستاخیز ندارد .احزاب آزادند.آن هایی که می خواهند اعتماد مردم را ترور کنند مواظب باشند.

از همه ی اقشار می خواهم علیرغم گلایه ها درانتخابات حضور فعال داشته باشند.

وقتی نهادهای قانونی ومراجع چهارگانه صلاحیت کسی را تایید کردند دیگر به تحقیق و سوال کردن از همسایه ها نیازی نیست.که عده ای در دوره های قبل به طنز وشوخی می گفتند ماتایید خواهیم شد چون باتمام همسایه ها صحبت کرده ایم و به بهانه ای برایشان کادو خریده ایم..مگر کشور را می توان اینگونه اداره کرد؟؟!!

استانداران وفرمانداران امانتدار مردم هستند وباید از آراء مردم صیانت کنند.

بعضی ها درجلسات خصوصی می گویند مجلس این دوره صد درصد مال ماست.پس از چه می ترسند..نوش جانتان…چرا غصه می خورید؟بگذارید مشارکت و رقابت به وجود بیاید.

حضور حداکثری مردم موضع نظام را تقویت می کند..