تاریخ انتشار خبر: 18 مرداد 1397 | 23:57:52
کد خبر : 3177
یادداشتی ازسیدحمیدحسینی:

گزارشی افشاگرانه از یک بازی مرموز که شخص استاندار باید بخواند: آقای مدیر کل! بالاخره نعلِ بالادست یا میخِ پایین دست؟!

زاگرس نشینان-خبر اول: انتقال آب از سرشاخه ها به زاینده رود مهمترین اقدام برای نجات تالاب محسوب می شود… مطالعات این امر صورت گرفته است، اما در حال حاضر این طرح ها به کاغذ منتهی شده و در عمل هیچ کاری صورت نگرفته است! (منبع: خبرآنلاین١٣ اردیبهشت ٩٠) خبر دوم: تصویب برداشت آب برای طرح […]

زاگرس نشینان-خبر اول: انتقال آب از سرشاخه ها به زاینده رود مهمترین اقدام برای نجات تالاب محسوب می شود… مطالعات این امر صورت گرفته است، اما در حال حاضر این طرح ها به کاغذ منتهی شده و در عمل هیچ کاری صورت نگرفته است! (منبع: خبرآنلاین١٣ اردیبهشت ٩٠)
خبر دوم: تصویب برداشت آب برای طرح های توسعه صنعت و کشاورزی استان های بالادست مورد غفلت قرار گرفته و در صورت اجرای آنها هیچ آبی به خوزستان نمی رسد. (منبع: ایرنا ٢٠ تیرماه ٩٧)
این دو خبر متضاد در ظاهر مشکلی ندارد و خبر اول به نقل از مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان اصفهان و خبر دوم از زبان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان بیان شده است. بازهم ایرادی نمی توان گرفت چرا که مسئولین در حوزه استحفاظی خود بنابر اطلاعات مدیریتی و در راستای گره گشایی مشکلات مبتلا به، سخن می رانند و تعهد شغلی آنها را باید ستود.
اما داستان این تناقض آنجا جالب یا به تعبیری تلخ و گزنده می شود که گوینده هر دو خبر یک نفر است که در برهه های مختلف و بنابر مقتضیات سمت خود اظهار نظر کرده است. شوربختانه باید به اطلاع رساند که گوینده هر دو سخن متضاد جناب آقای احمد لاهیجان زاده مدیر کل فعلی حفاظت از محیط زیست خوزستان است که در دوره قبلی مسئولیت خود به عنوان مدیرکل حفاظت از محیط زیست اصفهان به نعل زده است و حالا فراخور احوالات خوزستان به میخ می زند. حالا چند پرسش مطرح است که آیا انتقال ایشان از خوزستان به اصفهان اتفاقی است یا بخشی از لابی قدرتمند پروژه انتقال آب محسوب می شود؟ بالاخره ایشان به عنوان یک مدیر کل در اصفهان حرف حساب زده است یا در خوزستان و یا خدای ناکرده هیچکدام؟ دم خروس را قبول کنیم یا قسم حضرت عباس را؟ نگاه کارشناسانه ایشان تغییر کرده است یا اصلا نگاه تخصصی در کار نبوده است و اوامر بالادستی ها نقل قول شده است؟
آقای لاهیجان زاده مقایسه موضع گیری های متضاد شما در دوره های مسئولیت تان در اصفهان و خوزستان دو حکایت تلخ را به ذهن متبادر می کند: یا بله قربان گوی فرامین هستید و از خود اراده ای ندارید، یا رندانه یکی به نعل زده اید و حالا به میخ می زنید. هر دو حالت اثبات می کند که در این شرایط بحرانی زیست محیطی، صلاحیت سکانداری در استان استراتژیک خوزستان را ندارید.
آقای لاهیجان زاده مدیر کل سابقا بالادست و حالا پایین دست، بازی را تمام کنید. افکار عمومی خوزستان منتظر پاسخ عاجل شماست.