تاریخ انتشار خبر: 29 دی 1398 | 20:18:20
کد خبر : 8172
یادداشتی از نویدقائدی:

کودکان نیازمند فداکاری ویژه هستند

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ نوید قائدی فعال سیاسی اجتماعی در یادداشتی باعنوان:کودکان نیازمند فداکاری ویژه هستند به دلایل مختلف وضعیت اقتصادی اکثر خانوارهای ایرانی نا مطلوب است.شرایط سخت اقتصادی معمولا حوصله خانوارها را ضعیف می کند. اکثر رفتارها احساسی و افراد تا حدودی تندخو می شوند و کمتر رفتار خود را مورد ارزیابی قرار […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ نوید قائدی فعال سیاسی اجتماعی در یادداشتی باعنوان:کودکان نیازمند فداکاری ویژه هستند

به دلایل مختلف وضعیت اقتصادی اکثر خانوارهای ایرانی نا مطلوب است.شرایط سخت اقتصادی معمولا حوصله خانوارها را ضعیف می کند. اکثر رفتارها احساسی و افراد تا حدودی تندخو می شوند و کمتر رفتار خود را مورد ارزیابی قرار می دهند.در چنین شرایطی تسلسل دور باطل اخلاقی و به گونه ای انحطاط اخلاقی در جامعه شروع می شود.
بروز چنین وضعیتی باعث می شود بیشترین آسیب متوجه کودکان و قشر نوجوان باشد.اتفاقا همین قشر هستند که آینده هر کشور به وجود آنان بستگی دارد،کودکان باید در کمال آرامش به کسب معرفت مهارت های اخلاقی- علمی مشغول باشند تا بتوانند در آینده نقش آفرینی مثبت و سازنده ای داشته باشند.اگر کودکان درگیر ماجرای کم حوصلگی خانواده و جامعه شوند،به طور مستقیم روح و روان و روند آموزش آن ها خدشه دار می شود.
در واقع این آسیب باعث می شود دو برهه زمانی حال و آینده کشور متاثر و آسیب ببیند.
بررسی راهکارهای ضروری مقابله با آسیب های رفتاری در مقابل کودکان نیاز مبرم و ضروری است تا حداقل آینده کشور کمتر از شرایط فعلی متاثر شود،گرچه کار سخت و طاقت فرسایی است اما اهتمام ویژه خانوارهای ایرانی جهت ساختن محیطی شاد و آرام برای کودکان از هر چیزی می تواند واجب تر باشد.
کودکان ایران مستحق لبخند هستند و تلاش برای ایجاد محیطی امن برای آن ها یک عبادت اخلاقی ویژه است که اگر به آن توجه شود نتایج پر برکتی برای کشور خواهد داشت.
من ا… التوفیق