تاریخ انتشار خبر: 24 تیر 1396 | 22:14:36
کد خبر : 638

کسی به داد مراتع زاگرس نمی رسد/ جنگل های الوار اندیمشک آتش گرفت

تلاش دوستداران محیط زیست و گروهای امدادی شهرستان اندیمشک برای خاموش کردن جنگل فرماندار اندیمشک در این راستا امکانات لازم را جهت اطفاء حریق فراهم نمود و ستاد بحران شهرستان اندیمشک تشکل جلسه داد. دو هفته پیش آتش سوزی در مناطق چاوونی بخش الوار گرمسیری و چند منطقه دیگر این شهرستان ۵۲۶ هکتار از جنگل […]

تلاش دوستداران محیط زیست و گروهای امدادی شهرستان اندیمشک برای خاموش کردن جنگل

فرماندار اندیمشک در این راستا امکانات لازم را جهت اطفاء حریق فراهم نمود و ستاد بحران شهرستان اندیمشک تشکل جلسه داد.

دو هفته پیش آتش سوزی در مناطق چاوونی بخش الوار گرمسیری و چند منطقه دیگر این شهرستان ۵۲۶ هکتار از جنگل ها و مراتع را در آتش سوخت.

بیش از ۲۰۰ هتکار از مراتع و بیشه زارها و جنگل های شمال خوزستان تا کنون دچار آتش سوزی شدند. کمبود امکانات برای خاموش کردن جنگل ها از جمله بالگردهای آتش نشانی از دلایل وسعت گرفتن آتش می باشد.

شهرستان اندیمشک دارای ۸۰ هزار هکتار جنگل است که به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات این جنگل ها در معرض نابودی ناشی از آتش سوزی قرار دارند.

افزون بر یک هزار هکتار از جنگل های بخش الوار اندیمشک که دارای گونه های گیاهی ‏نادر هستند در سال های گذشته در آتش سوخت.

بخش الوار گرمسیری اندیمشک در شمال استان خوزستان دارای ۱۸۷ روستا و حدود ۲۵هزار نفر جمعیت است.

مسئولین آتش سوزی جنگل ها و مراتع را عمدی دانسته و به گردن مردم منطقه انداخته اند. آنها معتقدند متخلفین را به قوه قضاییه معرفی کردند اما از نتیجه پرونده ها نا امید هستند و معتقدند مجرمین تبرئه می شوند.

همچنین احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با انتقاد از بی نتیجه ماندن پرونده های آتش سوزی جنگل ها و مناطق حفاظت شده اظهار کرد: مدتی پیش ۴۰ کشاورز به دلیل سوزاندن کاه و کلش مزارع به دادگاه معرفی شده اند اما می دانیم که این پرونده ها نیز همچون گذشته نتیجه ای در برندارد و این متخلفان تبرئه می شوند

ایرنا خوزستان – آتش سوزی در جنگل های الوار اندیمشک

گزارش خبری مهر؛ خوزستان رکوردار آتش سوزی جنگل ها/آتش های تعمدی مهار شود