تاریخ انتشار خبر: 19 مرداد 1400 | 17:29:48
کد خبر : 10550
استاندار خوزستان:

کرونای دلتا به سرعت در حال گسترش است/ظرفیت بخشهای مراقبت ویژه تکمیل شده است/لزوم توجه به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در آیین‌های محرم

استاندار خوزستان با اشاره به روند واکسیناسیون گفت: گروه سنی واکسیناسیون در استان خوزستان به ۴۰ سال به بالا رسیده است البته هر چند با واکسن زدن میزان فوتی‌ها کمتر خواهد شد اما خطر رفع نخواهد شد و مصونیت کامل ایجاد نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ قاسم سلیمانی‌دشتکی در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: وضعیت کرونا در کشور و استان‌ها بسیار وخیم و کرونای دلتا به سرعت در حال گسترش است. وضعیت استان خوزستان نیز مطلوب نیست.

وی افزود: ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه در استان خوزستان کاملاً تکمیل شده است یعنی برای هر بیمار که وارد مراقبت‌های ویژه می‌شود باید یک تخت اضافه شود که خود دردسرهایی دارد و خطرناک است.

استاندار خوزستان بیان کرد: وضعیت شیوع کرونا قابل قبول نیست و بسیار خطرناک است. تقاضا دارم در اطلاع‌رسانی به مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور حداقلی در مجامع تلاش شود. جلسات نیز با حضور حداکثر ۱۵ نفر برگزار شوند و حضور کارکنان نیز بر اساس رنگ‌بندی شهرها یک‌سوم و یک‌چهارم باشد. خدمات نیز تا جایی که امکان دارد از راه دور ارائه شود.

وی با اشاره به روند واکسیناسیون در خوزستان افزود: گروه سنی واکسیناسیون در استان خوزستان به ۴۰ سال به بالا رسیده است البته هر چند با واکسن زدن میزان فوتی‌ها کمتر خواهد شد اما خطر رفع نخواهد شد و مصونیت کامل ایجاد نمی‌شود. بنابراین تقاضای من از فرهنگیان استان خوزستان این است که کمک کنند تا مردم کمتر در مجامع حضور پیدا کنند و اگر در مراسم‌های محرم شرکت می‌کنند دقت داشته باشند که حداقل و با فاصله اجتماعی باشد.

سلیمانی‌دشتکی تصریح کرد: دل‌مان می‌خواست ایام محرم را پرشور برگزار کنیم اما متأسفانه شرایط کرونایی اجازه نمی‌دهد. بر اساس پروتکل‌ها قرار شد از محیط‌های سربسته تا حدود ۶ متر و با یک‌چهارم ظرفیت استفاده شوند و در فضای باز نیز نباید مدت برگزاری مراسم بیش از دو ساعت باشد.