تاریخ انتشار خبر: 30 تیر 1396 | 03:36:54
کد خبر : 767

کار فرهنگی و ارزشمند شهرداری منطقه سه، در تجلیل از شهدای گلگون کفن

    از چهارشنبه شب شهر اهواز عزادار بود. از یکسوی شهادت اختر تابناک امامت و ولایت امام جعفر صادق و سوی دیگر ورود شهدای هشت سال دفاع مقدس که روز پنجشنبه قرار بر بدرقه آنان به منزل ابدی بود.. در کنار این سوگواری اما در مرکز شهر، قوم مندائی(صبی ها) عید دهیوا را جشن […]

 

 

از چهارشنبه شب شهر اهواز عزادار بود. از یکسوی شهادت اختر تابناک امامت و ولایت امام جعفر صادق و سوی دیگر ورود شهدای هشت سال دفاع مقدس که روز پنجشنبه قرار بر بدرقه آنان به منزل ابدی بود.. در کنار این سوگواری اما در مرکز شهر، قوم مندائی(صبی ها) عید دهیوا را جشن گرفته بودند. روز چهارشنبه با نماینده ریاست جمهوری و نماینده مجلس و عده ای از خبرنگاران.

صبح پنجشنبه ابتدا به مندای خیابان خسروی رفتیم  در کنار برادران مندائیی که روز اول عید را به عیادت خانواده شهدا اختصاص داده بودند همراه شدیم.

برگشتن به منطقه سه شهرداری رفتیم. جایی که کار مشترکی بین شهرداری و بسیج منطقه صورت گرفته بود که جلوه ای ارزشمند داشت. دو تن از شهدای مفقود الاثر را با هماهنگی شهردار منطقه مهندس دارابی و بسیج منطقه در پارک شهر دفن کردند تا بنایی از رشادت و هشت سال دفاع مقدس باشد.

قابل ستایش است و قابل توجه، نه تعریفی و نه تمجیدی منظورم نیست، بلکه مقایسه ای بین این ۴ سال که گذشت، بین شهردارانی و مدیرانی که آمدند و رفتند، این همه هزینه که شد و جلوه ای نداشت، به انداز صبح روز پنجشنبه، در پارک منطقه کورش، در جوار شهیدان بی کفن، همایشی جلوه گر از مشارکت مردمی، کوششی ارزشمند و جلوه گری فرهنگی.

 

اخبار مرتبط

جشن برزگ عیدبندگی به همت معاونت اموراجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه چهاراهواز

 

و شهر اهواز در سوگ شهیدانش و امامش غرق در ماتم بود.

در کنار این عزا و ماتم جشن عید سال نو مندائیان نیز جلوه زندگی اقوام خوزستان را در کنار هم نشان می داد. که از عدالت اجتماعی جامعه اسلامی جلوه گری می کرد.

 

حمید حسینی-دبیر بنیاد زاگرس نشینان

 

 

  1. […] کار فرهنگی و ارزشمند شهرداری منطقه سه، در تجلیل از شهدا… […]