تاریخ انتشار خبر: 4 آذر 1397 | 13:51:21
کد خبر : 3937
یادداشتی ازمحمدکیانوش راد:

کارگران زندان، عاملان بدبختی آزاد

زاگرس نشینان-محمد کیانوش راد، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و نماینده‌ی مردم اهواز در مجلس ششم، در یادداشتی که در اختیار زاگرس نشینان  قرار گذاشته شد، درباره‌ی وضعیت کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و مشکلات آنها نوشت: محمد کیانوش رادمسولان دولتی امید مردم را به ناامیدی تبدیل نکنند. واقعا پس از ماه‌ها اعتراض و […]

زاگرس نشینان-محمد کیانوش راد، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و نماینده‌ی مردم اهواز در مجلس ششم، در یادداشتی که در اختیار زاگرس نشینان  قرار گذاشته شد، درباره‌ی وضعیت کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و مشکلات آنها نوشت:

محمد کیانوش رادمسولان دولتی امید مردم را به ناامیدی تبدیل نکنند. واقعا پس از ماه‌ها اعتراض و اکنون پس از بیست روز اعتراض هر روزه، نمی‌توانند مشکل کارگران را حل کنند. اگر واقعا صدای کارگران را شنیده بودند، پس علت بیست روز اعتراض چیست؟پس از این همه مدت، مسولان امر نمی‌توانند پاسخ و اقدام قانع کننده‌ای برای کارگران بیابند؟

مشکل تنها وارادت بی‌رویه‌ی شکر در گذشته نیست. تولید شکر اکنون در خوزستان و توسط واحدهای دیگر و بصورت اقتصادی فعال و در حال بهره‌برداری است و نقش مهمی نیز در رفع نیازهای کشور دارد، اگرچه در آن زمان نیز سودهای هنگفتی بصورت رانت در اختیار واردکننده‌های مشخصی قرارگرفت‌، اما اکنون بی‌کفایتی و اهمال و رفتار سوداگرانه عامل اصلی مشکلات نیشکر هفت تپه است.

مشکل اساسی این است که سیاست‌های خصوصی‌سازی واقعی نیست. تصاحب بسیاری از شرکت‌ها و واحدهای تولیدی، تملک نیست، تاراج ثروت ملی است. اکثر واحدهای واگذاری شده سفارشی و رانتی و به ثمن بخس فروخته شده است.

اداره و تولید شرکت نیشکر هفت تپه را کارگران و پرسنل فنی شرکت به خوبی می توانند برعهده گیرند. سوال اینجاست مگر کارگران‌چه عمل خلافی انجام دادند که مستحق دستگیر شدن بودند و هنوز هم نماینده‌ی کارگران در بازداشت است؛ اما مسولان شرکت به جای عمل به تعهدات خویش، از ادامه‌ی کار و پرداخت مطالبات کارگران طفره می‌روند.

کارگران از هیچ‌جا تحریک نمی‌شوند، ضدانقلاب یا شورشی نیستند؛ آنها تنها از وعده‌های تکراری مسوولان در طول همه این سال‌ها خسته و به آنها بی‌اعتماد شده‌اند. کارگران مظلوم و بی‌پناه و تنها شده‌اند. دولت و قوه قضاییه باید به صورت جدی و ریشه‌ای مشکلات نیشکر هفت تپه را حل کنند.