تاریخ انتشار خبر: 6 فروردین 1398 | 00:08:53
کد خبر : 4746

کارون‌های راهیان نور و مسافران تا چهارشنبه در مکانی امن اسکان یابند

به گزارش زاگرس نشینان؛ مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان شامگاه دوشنبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان بر اثر سیل در شیراز گفت: در بخش کنترل جاده های استان ، مسافران نوروزی و راهیان نور تا چهارشنبه و پایدار شدن وضعیت جوی در مکانی امن اسکان موقت […]

به گزارش زاگرس نشینان؛ مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان شامگاه دوشنبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان بر اثر سیل در شیراز گفت: در بخش کنترل جاده های استان ، مسافران نوروزی و راهیان نور تا چهارشنبه و پایدار شدن وضعیت جوی در مکانی امن اسکان موقت داشته باشند و در این زمینه سپاه پاسداران و پلیس راهور همراهی لازم را داشته باشند.
کیامرث حاجی زاده بیان کرد: دستگاه های متولی کنترل ومدیریت سیلاب در امر مقابله و ارایه خدمات و تامین ماشین آلات مورد نیاز پیش قدم باشند.
وی با اشاره به سیلاب اخیر در استان بیان کرد: با همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی توانستیم سیلاب‌های چند ماهه اخیر را با کمترین خسارات و بدون تلفات انسانی پشت سربگذاریم امیدواریم با همین تعامل و همراهی و هدایت های استاندار از این سیلاب با کمترین خسارت و تلفات عبور کنیم .
مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: در پی اخطاریه ها و اطلاعیه های سازمان هواشناسی و سازمان مدیریت بحران کشور طی چند روز گذشته کارگروه مقابله با سیلاب به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد و به همه دستگاه های عضو شورای مدیریت بحران استان، فرمانداران، بخشداران، دهیاران، شهرداران اطلاعیه، هشدار و اخطاریه اعلام شد.
وی با اشاره به بازدید از فیوز پلاک های حوضه کرخه و شناسایی ۲ محل نیازمند اصلاح و بازسازی توضیح داد: همچنین بنا شد استحکام بخشی اطراف ۲ روستای حاشیه کرخه صورت گیرد.
حاجی زاده بیان کرد: از روز گذشته تا امروز از شهرها و روستاهای حاشیه کرخه، دز، کارون و بخش مرکزی اهواز شامل روستاهای بامدژ و سیدنبی، روستاهای زاویه دزفول و شعیبیه شوشتر بازدید به عمل آمده و ماشین آلات مورد نیاز به منطقه اعزام شده و علاوه بر این شرکت های معین نیز پیش از سیلاب تعیین شدند.
وی با اشاره به استحکام بخشی مجدد سیل بندها در استان بیان کرد: تمام ماشین الات باید تا پایان اعلام آماده باش در محل حضور داشته باشند علاوه بر این بر حسب دستور استاندار همه مرخصی مدیران لغو است و همه مدیران کل اعضای شورای مدیریت بحران و همه اعضای شورای تامین در استان حضور دارند.