تاریخ انتشار خبر: 23 بهمن 1398 | 10:38:51
کد خبر : 8403
یادداشتی از منصورکاوسی:

چهارچوب و قالب التزام عملی به اسلام واقعی و ناب چیست ؟

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،منصور کاوسی کاندیدای ردصلاحیت شده یازدهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه ایذه وباغملک دریادداشتی از عموم مردم این حوزه انتخابیه تقدیروتشکرکرد. درپیام ایشان آمده است: به نام خداوند بخشنده ی مهربان من به سر چشمه ی خورشید نه خود بردم راه ذره ای بودم و مهر تو مرا بالا […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،منصور کاوسی کاندیدای ردصلاحیت شده یازدهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه ایذه وباغملک دریادداشتی از عموم مردم این حوزه انتخابیه تقدیروتشکرکرد.

درپیام ایشان آمده است:

به نام خداوند بخشنده ی مهربان

من به سر چشمه ی خورشید نه خود بردم راه

ذره ای بودم و مهر تو مرا بالا برد

با حمد و ستایش خداوند بزرگ مرتبه، بر خود لازم می دانم به مصداق سخن قدسی ( من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق ) ، مراتب تقدیر و تشکر خود را از مردم فهیم و شریف ایذه ، باغملک ، دهدز ، قلعه تل ، صیدون ، سوسن ، پیان ، مرغا ، میداود و روستاهای تابع که نهایت لطف و مساعدت خویش را جهت تحقق خواسته های منطقی و بر حق خود مبذول نمودند ، ابراز نمایم .
اینجانب بر مبنای اصل احساس دین به مردم و با مشورت نخبگان ، صاحبان اندیشه و خرد و پاسخ به درخواست های صادقانه ی مردم قصد ورود به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را داشتم که خوشبختانه با عنایت و اقبال عمومی همتباران و شهروندان خردمند حوزه ی انتخابیه مواجه گشت ، اما، شوربختانه بنا بر تنگ نظری های «تعبیر و تفسیر به رأی و نظارت استصوابی » امکان ادامه ی حضور در عرصه ی رقابت های انتخاباتی این دوره طبق معمول فراهم نشد ، ضمن طلب حلالیت از آحاد مردم بخصوص همراهان صدیق و دلسوزان واقعی ، همه ی مردم شریف و خدای جوی حوزه انتخابیه را به حفظ آرامش ، برادری ، وحدت ، اتحاد ، انسجام ، نوع دوستی دعوت می نمایم ، زیرا در سایه ی اتحاد و انسجام از مطلق گرایی گروهی دلالان انتخاباتی و دکانداران سیاسی جلوگیری بعمل آمده، وحدت و برادری ، فدای منافع فرصت طلبان نخواهد شد .
اینجانب با توجه به شرایط حساس کنونی کشور ، تهدید های نظامی خارجی ، تحریم ها و فشارهای اقتصادی ، انباشت بحران های برآمده از ناکارآمدی و سومدیریت ها و….. ، بر ضرورت جلب مشارکت حداکثری حضور مردم با اعتقاد بر اصل « چرخش نخبگی و شایسته گزینی » با ایجاد فضای مناسب برای چرخش نخبگان و حضور نخبگان شایسته و ایجاد فرصت جهت همگرایی همه ی نیروهای کنشگر اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و…..با سه شعار محوری «جوانگرایی» ، «عدالتخواهی» ، «تحول و توسعه» با «محوریت مردم»(هر چند با مردم بودن و از جنس مردم تاوان دارد ) وارد رقابت های انتخابات مجلس یازدهم شدم ، زیرا عقیده داشته و دارم برای برون رفت از وضعیت ناخوشایند کنونی با سپردن مدیریت های مولد فکری و کارآمد به جوانان خودباور و خودکارآمد ، برای کاهش سومدیریت هایی که « بوی کهنگی و فرسودگی جسمی ، ذهنی و……» می دهند ، همچون دوران دفاع مقدس با مدیریت جهادی جوانان ، « تحول و توسعه » به مردمی که بالغ بر چهل سال همگام و همسو بودند را پیشکش خواهد شد .
اما ، با تاسف باید ابراز داشت ، در برهه ای از زمان که نیاز به همگرایی، وحدت ، اتحاد و انسجام بیشتر از هر وقت دیگر احساس می شد ، با نظارت استصوابی ، تعبیر و تفسیر به رأی ، بی محابا افراد و معتمدین مردم را با «انگ و بر چسب عدم التزام عملی به اسلام و….»، و تقسیم افراد به «غیر خودی» و «خودی و مسلمان» ،ایجاد رنجش ، دلخوری و…. نموده ، شک و تردید نسبت به ارزش ها ، هنجارها ، الگوهای عمل و دوگانگی ارزشی را رواج داده ، همانندآنچه در صدر اسلام بر حضرت علی ابن ابیطالب (ع) روا داشته تا جایی که متعصبین به ظاهر دیندار وقتی خبر ضربت خوردن امیر المومنین ( ع) ، را شنیدند با تعجب و غیر قابل باور بودن ، اذعان داشتند ؛ « علی ، در مسجد و محراب چه می کرد که ضربت خورد؟ ….. مگر علی نماز هم می خواند ؟ و…….» ،با کمی تعقل و تفکر به این نتیجه خواهیم رسید که این حکایت دردآور تاریخ با برچسب زدن های امروزی چقدر شبیه و نزدیک به هم هستند و…….( ان الله یامرکم ان تودوا الامانات الی اهلها و اذا حکمتم بین الناس ان تحکموا بالعدل ان الله نعما یعظکم به ان الله کان بصیرا؛
خداوند به شما فرمان می دهد که امانت ها را به صاحبانش بدهید ! و هنگامی که میان مردم داوری می کنید ، به عدالت داوری کنید ! خداوند ، اندرزهای خوبی به شما می دهد ! خداوند ، شنوا و بیناست ، آیه ۵۸ سوره نساء) .
تاسف بار و غم انگیز است در کشور ی که قرار است ظهور امام زمان (عج) رخ دهد ، به راحتی افراد را به اتهام عدم التزام عملی به اسلام و……رد صلاحیت نموده و معیار مسلمان بودن را بر مبنای تعبیر و تفسیر به رأی خویش تعیین نمایند( طبق فرمایش امام موسی کاظم علیه السلام ؛ من افتی الناس بغیر علم لعنته ملائکه الارض و ملائکه الاسما ؛
هر آنکه بدون آگاهی فتوائی را صادر کند، ملائک آسمان و زمین او را لعن می کنند) . امثال بنده ، مهم ترین سوالی که برایمان پیش آمده است ، « چهارچوب و قالب التزام عملی به اسلام واقعی و ناب چیست ؟ ما باید خودمان را در قالب و چهارچوب اسلام حقیقی، بریزیم و یا برعکس اسلام ناب محمدی را در قالب و چهارچوب افکار خویش تعریف کرده و اگر کسی در قالب فکری ما نگنجید و جای نگرفت غیرخودی و نامسلمان بنامیم و…..» ؟
اینجانب با توجه به سابقه و اصالت خانوادگی، داشتن جایگاه و اعتبار بین مردم ، دیانت و دینداری ، سال ها خدمت به مردم در زمینه های مختلف ، سلامت نفس ، سلامت اخلاقی و مالی ، پاک دستی و پاک دامنی و…….
ارزیاب واقعی و صادق حقیقی را خداوند حکیم و مردم پاک سرشت دانسته ، با جرات و شهامت حاضرم ، داشته هایم ( مادی و معنوی )با داشته های ( مادی و معنوی )، ریاست هیات نظارت استان ، سخنگو و اعضای شورای نگهبان و دیگر عوامل دخیل در این ارزیابی های تعبیری و تفسیری ، در محضر خالق و مردم برای قضاوت در این جهان و دنیای دیگر در معرض سنجش و ارزیابی قرار دهم تا سره از ناسره تشخیص داده شود که همانا خداوند حکیم بهترین قاضی و داور در این سرای و سرای دگر خواهد بود .

در پایان ، یکبار دیگر از ابراز لطف و همراهی تک تک سروران ارجمند و گرانمایه که به هر شیوه ی ممکن همگام و همسو بودند ، اعتماد کرده و با حسن نیت صادقانه نسبت به اینجانب با نظر عنایت و مساعدت کمک کننده و تسهیل گر بودند ، تقدیر و تشکر بعمل آورده، برای تک تک این عزیزان و خانواده های گرامی شان صحت و سلامت آرزومندم .

در مقابل الطاف شما عزیزان سر تعظیم فرود آورده ، همچنان برای مردم و در بین مردم، بوده و خواهیم بود و سربلند و راست قامت ایستادن در پیشگاه ابدیت تاریخ را برای قضاوت به نظاره خواهیم نشست .

از نژاد چشمه باش،

بگذار آدم ها تا
می توانند سنگ باشند،

مهم این است که تو
جاری باشی و از آنها بگذری…

خوشبخت کسی است
که شکوه رفتارش آفریننده‌ی
لبخند بر لب‌های دیگران باشد …

حق نگهدارتان
‎‌‌ ‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌
بیست و سوم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود و هشت
حوزه انتخابیه ایذه و باغملک

منصور کاووسی