تاریخ انتشار خبر: 9 بهمن 1397 | 17:26:54
کد خبر : 4417

پیش بینی تکمیل سیل بند رفیع تا پایان امروز/ اهالی رفیع، عشایر و کشاورزان از نزدیک شدن به مسیلها خودداری کنند

به گزارش زاگرس ؛مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: تمام دستگاه ها و ماشین آلات از ساعت های اولیه در حال تکمیل ترمیم سیل بند هستند و تا این لحظه با اقداماتی که صورت گرفته از ورود آب به شهر و منازل جلوگیری شده است. کیامرث حاجی زاده روز سه شنبه با حضور در […]

به گزارش زاگرس ؛مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: تمام دستگاه ها و ماشین آلات از ساعت های اولیه در حال تکمیل ترمیم سیل بند هستند و تا این لحظه با اقداماتی که صورت گرفته از ورود آب به شهر و منازل جلوگیری شده است.

کیامرث حاجی زاده روز سه شنبه با حضور در محل شکستگی سیل بند رفیع و با اشاره به مراحل روند تکمیل این سیل بند اظهار داشت: به علت بارشهای بی سابقه ای چندماه اخیر در استان دبی سد کرخه افزایش پیدا کرده که با توجه به میزان آورد، هشدارهای لازم صادر شده است.

وی با بیان این که استان خوزستان از نظر میانگین بارشهای در سال آبی جاری، مقام دوم کشور را به خود اختصاص داده است توضیح داد:  از آنجایی که شهر رفیع در کنار روخانه کرخه واقع شده است تا پیش از احداث سد کرخه مرتبا در معرض سیلاب قرار داشت.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با اشار به شکستگی سیل بند توضیح داد: سیل بند رفیع بر اثر فشار آب و بالا رفتن دبی رودی قسمتی از سیل بند دچار شکستگی شد که از لحظه وقوع شکستگی تا کنون ترمیم سیل بند آغاز شده است همچنین شامگاه گذشته مراحل ترمیم سیل بند سمومیه را انجام دادیم .

وی گفت: نیروهای امدادی، نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، هلال احمر و اورژانس همه از همان لحظات اولیه در منطقه حضور داشتند و دارند.

حاجی زاده ادامه داد: با وجود بارشهای فراوانی که در چهار دهه اخیر در استان بی سابقه بوده به جرات می توان گفت اگر هشدارها و اخطاریه های ستاد مدیریت بحران نبود بی شک سیل ۹۵ مجددا تکرار می شد.

وی توضیح داد: به لطف خدا تا این لحظه وضعیت سیلاب مدیریت شده پیش بینی ما با توجه به روند فعالیت ماشین آلات ترمیم سیل بند تا پایان روز جاری است.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با تقدیر و تشکر از همدلی و همکاری اهالی منطقه رفیع و مردم از آنها خواست که ضمن حفظ آرامش خود محل شکستگی سیل بند را برای فعالیت ماشین آلات ترک کنند و تا عادی شدن شرایط از نزدیک شدن به مسیل رودخانه ها خودداری کنند

وی ادامه داد: خوشبختانه تا این لحظه با توجه به هشدارها و مدیریت کردن وضعیت هیچ تلفات جانی یا تلفات دامی وجود نداشته است.