تاریخ انتشار خبر: 19 اردیبهشت 1397 | 22:28:06
کد خبر : 2576
استاندارخوزستان:

پیام روحانی صداقت ایران را به جهان نشان داد

به گزارش زاگرس نشینان؛شریعتی استاندارخوزستان خارج شدن ایران از فصل هفتم منشور شورای امنیت را مهم ترین دستاورد برجام توصیف کرد و گفت: این مهم است که ما به واسطه برجام از فصلی خارج شدیم که تاکنون هیچ کشوری به سلامت از آن خارج نشده است. استاندار خوزستان با بیان اینکه باید در جهتی تلاش […]

به گزارش زاگرس نشینان؛شریعتی استاندارخوزستان خارج شدن ایران از فصل هفتم منشور شورای امنیت را مهم ترین دستاورد برجام توصیف کرد و گفت: این مهم است که ما به واسطه برجام از فصلی خارج شدیم که تاکنون هیچ کشوری به سلامت از آن خارج نشده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید در جهتی تلاش کنیم که جامعه جهانی با ما همراه باشد گفت: پیام روحانی صداقت سیاست های ایران را به جهان و ایستادن ایران به تعهد خود نشان داد.

غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان در استانداری اظهار کرد:برجام انزوای کشور و اتحاد همه در برابر ایران را تبدیل به همراهی همه با ایران، و تنها ماندن آمریکا و رژیم صهیونیستی تبدیل کرد.

وی افزود: حال که رییس جمهور آمریکا از برجام خارج شده، ممکن است سختی هایی داشته باشیم ولی می توانیم از همین سختی ها، ظرفیت های جدید ایجاد کنیم تا کشور و استان بهتر روند توسعه و پیشرفت را طی کند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه بدعهدی های آمریکا پیش از این نیز سابقه داشته، گفت: آمریکا دولت قانونی مصدق را در سال ۱۳۳۲ به شیوه های غیر دموکراتیک ساقط کرد و پس از آن نیز اقدامات زیادی در ایجاد مشکل برای نظام جمهوری اسلامی انجام داد ولی هربار همدلی و همراهی مردم این نقشه ها را نقش بر آب کرد.

وی ادامه داد: آمریکا در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به لطف خدا در طبس زمین گیر شد و پس از آن نیز دست به هر کاری زد نتوانست به اهداف مورد نظر علیه ایران برسد.

شریعتی مردم و مسئولان خوزستان و کشور را به همدلی فراخواند و افزود: باید با برنامه ریزی درست، اقتصاد مقاومتی، استفاده از ظرفیت های ملی و استانی و دعوت از سرمایه های انسانی، همدلی و همراهی خود را بیشتر کرده و برای حفظ نظام و کشور و توسعه آن تلاش کنیم.

استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به مواضع اروپا در قبال برجام، گفت: به جز این موضع ارزشمند در قبال برجام، انتظار دیگری از اتحادیه اروپا نمی رفت، زیرا اگر در معاهدات بین المللی رفتارهایی مثل اقدام آمریکا دیده شود، هیچ اعتمادی نخواهد ماند.

وی ادامه داد: قراردادهای بین المللی برای الزام آور بودن تعهدات ایجاد شده اند و اگر به راحتی کنار گذاشته شوند، دولت ها با چه اعتمادی برای توافقات وقت و انرژی بگذارند؟

شریعتی خارج شدن ایران از فصل هفتم منشور شورای امنیت را مهم ترین دستاورد برجام توصیف کرد و گفت: این مهم است که ما به واسطه برجام از فصلی خارج شدیم که تاکنون هیچ کشوری به سلامت از آن خارج نشده است.

وی ادامه داد: برجام دستاورد ارزشمند خروج از فصل هفتم منشور شورای امنیت را با نگاه متعهدانه رییس جمهوری، دستگاه دیپلماسی و نظارت عالیه رهبر معظم انقلاب برای ما داشت.