تاریخ انتشار خبر: 19 آبان 1398 | 19:27:38
کد خبر : 7237
رئیس کل دادگستری استان خوزستان :

پرونده تعدادی از مفاسد اقتصادی خوزستان در حال رسیدگی است

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: در حال حاضر در حال رسیدگی به چندین پرونده مفاسد اقتصادی در استان هستیم

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حجت الاسلام صادق مرادی رییس کل دادگستری خوزستان در حاشیه آئین تکریم و تودیع رئیس‌های دادگستری و دادستان شهرستان های آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران افزود: هدف ما در نخستین حضورمان که در مجتمع قضایی آبادان انجام شد؛ معرفی روسای دادگستری و دادستان آبادان بود که بتوانند با جدیت کارشان را آغاز کنند؛ از این رو امید می رود تا در مناصب جدیدشان بتوانند خدمت بهتری به مردم داشته باشند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در حال رسیدگی به چندین پرونده مفاسد اقتصادی در استان هستیم و تحقیقات مقدماتی درباره برخی از آنان انجام شده است و برخی از آنها به قرار تأمین رسیده و تحت قرار قضات هستند؛ به محض اینکه تحقیقات مقدماتی تمام شود و کیفرخواست و یا برائت و یا هر چیز دیگری در این باره بود و رای قطعی صادر شد، به سمع و نظر مردم  خوزستان می رسانیم.

ایشان  تصریح کرد: اما آنچه مهم است آنکه همان گونه که مقام معظم رهبری در دیدار با قضات فرمودند، برخورد با مفسدان چه در داخل و چه در خارج باید جدی و قاطع باشد؛ ضمن اینکه تأکید رئیس قوه قضائیه نیز بر این موضوع است؛ لذا ما درباره مبارزه با فساد با هیچ کس مماشات نخواهیم کرد و در هر منصب و هر جایگاهی که باشد، وفق مقررات و با جدیت با آنان برخورد می کنیم.

مرادی با تأکید بر اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی خرد یا کلان برایمان فرقی ندارد، یادآور شد: از مردم می خواهیم تا در بحث بیان فساد و اختلاس به صورت مستند و مستدل اقدام کنند و اطلاعات را به ما بدهند، به گفته رئیس قوه قضائیه باید کسانی که فساد را بیان می کنند، مورد تشویق قرار گیرند و این تشویق حق آنان است.

وی گفت: از همین تریبون از کسانی که مرتکب به فساد شده اند و یا در بزه معاونت و مشارکت داشته اند، می گویم که خودشان بیایند و اقرار کنند که اگر چنین کنند آن بزه را افشا کنند، وفق مقررات تخفیفاتی شامل حالشان می شود.

مرادی رییس کل دادگستری خوزستان درپایان با تأکید بر اینکه در این برهه از انقلاب، مردم می توانند شاهد باشند که مبارزه با فساد جدی، حتم و قطعی است؛ افزود: درباره زمین خواری در شهرستان آبادان پیش‌تر با دادستان وقت صحبت شده و دادستان جدید نیز با شدت و قدرت به همین مسئله خواهد پرداخت، قضات ما بدون مماشات باید با فساد مبارزه کند.