تاریخ انتشار خبر: 25 تیر 1398 | 14:59:56
کد خبر : 5448

پرداخت‌ خسارت به کشاورزان سیل‌زده با اولویت انجام شود

به گزارش زاگرس نشینان؛رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: دو بخش مسکن و کشاورزی در اولویت هستند هرچند یک مدت کوتاه شاهد تبدیل تسهیلات به قرض الحسنه بودیم اما در حال حاضر مشکل رفع شده است و همچنین نیاز است که کشاورزان با مالکیت کم در اولویت قرار بگیرند تا برای آن‌ها نیز مشکلی ایجاد […]


پرداخت‌ خسارت به کشاورزان سیل‌زده با اولویت انجام شود

اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان، اظهار کرد: در بحث مسکن و کشاورزی در وضعیت مطلوبی به سر می‌بریم؛ هرچند  تسهیلات بانکی کمی دیرتر آماده شد اما تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض خوبی نیز اختصاص یافته است.

وی افزود: برای نخستین بار شاهد چنین سیلی در بخش کشاورزی بودیم و در بعضی نقاط مانند آق قلا پژوهشگاه هوا فضا موظف شد تا بحث راستی آزمایی را انجام دهد.

وی افزود: دو بخش مسکن و کشاورزی در اولویت هستند هرچند یک مدت کوتاه شاهد تبدیل تسهیلات به قرض الحسنه بودیم اما در حال حاضر مشکل رفع شده است و همچنین نیاز است که زارعین با مالکیت کم در اولویت قرار بگیرند تا برای آن‌ها نیز مشکلی ایجاد نشود.

نجار در رابطه با خسارات بخش صنعتی، بیان کرد: بخش صنعت باید در برابر حوادث بیمه می‌شد اما پیگیر این مسئله هستیم که تسهیلات ارزان قیمت به آن‌ها تعلق بگیرد و واحدهای تجاری نیز تحت نظر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی افزود: در بخش زیرساخت‌ها مبلغ ۱۰۰۰میلیارد تصویب شد که نسبت به میزان خسارات مبلغ کمی بود و در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفت.