تاریخ انتشار خبر: 8 تیر 1400 | 23:40:56
کد خبر : 10389

پایان بازشماری انتخابات شورای اسلامی شهر در آبادان

            به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با قدردانی از صبر و حوصله همه مردم عزیز آبادان و داوطلبان معترض به نتیجه انتخابات شورای شهر از همه اعضای هیات اجرایی و نظارت و کسانی که شبانه روزی در مرحله بازشماری آرای مردم همکاری داشتند تقدیر […]

پایان بازشماری انتخابات شورای اسلامی شهر در آبادان

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با قدردانی از صبر و حوصله همه مردم عزیز آبادان و داوطلبان معترض به نتیجه انتخابات شورای شهر از همه اعضای هیات اجرایی و نظارت و کسانی که شبانه روزی در مرحله بازشماری آرای مردم همکاری داشتند تقدیر و تشکر کرد.

سید زین العابدین موسوی افزود: به منظور صیانت از آرای مردم شریف آبادان، مقرر شد به تمامی ٤٤ اعتراض واصله از کاندیدا‌های معترض شورای شهر آبادان رسیدگی دقیق شود و همه شکایات با جزئیات ثبت شدند، در نتیجه جلسات مشترک هیات اجرایی با هیات نظارت  تک تک اعتراضات با حساسیت و دقت لازم  مورد بررسی قرار گرفت و قرار سد در پاسخ به اعتراضات کاندیدا‌ها آرا، بازشماری شود.
رئیس ستاد انتخابات آبادان اظهار کرد: پیشنهاد هیات اجرایی و نظارت شهرستان بررسی درصد بالایی از صندوق‌ها بود که با شروع مقدمات آن، نامه‌ای از ریاست هیات نظارت بر انتخابات شورا‌های شهر کشور به هیات نظارت استان و از استان به هیات نظارت شهرستان واصل شد که تاکید بر درصد خاصی از  بازشماری صندوق‌ها را آن هم، تحت شرایطی داشتند.
وی گفت: به موجب نامه واصله از هیات نظارت اولا درصد بازشماری نباید بیشتر از ده درصد تعیین شود و دوما انتخاب صندوق‌های بازشماری بصورت قرعه انجام شود. هر دو هیات با بررسی نامه هیات نظارت کشور  مکلف به اجرای مُر آن دستورالعمل شدند و لذا پس از انجام قرعه و تعیین صندوق‌ها اقدام به بازشماری ده درصد از صندوق‌ها کردند که در نتیجه نهایی بازشماری، تغییراتی در میزان رای منتخبان و سایر کاندیدا‌های محترم ایجاد شد و در خروج منتخبان اعم از اصلی و علب البدل تغییری حاصل نشد. گرچه در رتبه برخی از منتخبان اصلی و علی البدل تغییراتی ایجاد شد؛ لذا نتیجه بازشماری به شرح زیر اعلام می‌شود.

۱- قاسم بغلانی ۶۶۱۴ رای
۲- جاسم ثامری ۴۱۹۳ رای
۳- سید شریف موسوی ۳۶۸۹ رای
۴- محمد دریس ۳۵۹۱ رای
۵- عباس قیم ۳۰۳۳ رای
۶- حافظ دریس ۳۰۰۷ رای
۷- مسعود لیراوی ۲۹۶۴ رای
۸- کوثره حیاوی ۲۹۰۷ رای
۹- محسن خزاعل ۲۸۹۵ رای
اعضای علی البدل
۱- امین ثامر حسنی ۲۸۰۲ رای
۲- حمید چهارلنگی ۲۷۸۳ رای
۳- حمید زرینی ۲۷۵۳ رای
۴- بهنام جلیلیان ۲۷۳۰ رای
۵- سید عدنان موسوی ۲۷۱۵ رای
۶- علی ابودوله ۲۵۳۵ رای