تاریخ انتشار خبر: 29 مرداد 1396 | 13:19:35
کد خبر : 1026

پالایشگاه آبادان جایگاه برتر بخش محیط زیست را کسب کرد

مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت:این شرکت برای پنجمین سال پیاپی جایگاه برترین بخش محیط زیست را بین پالایشگاه های کشور کسب کرد. اسنفدیار دائم الذکر اعلام کرد:شرکت پالایش نفت آبادان با کسب ۹۷،۱ از مجموع ۱۰۰ امتیاز در رتبه نخست ارزیابی سی و پنجمین کمیته تخصصی محیط زیست پالایش و پخش کشور قرار […]

مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت:این شرکت برای پنجمین سال پیاپی جایگاه برترین بخش محیط زیست را بین پالایشگاه های کشور کسب کرد.

اسنفدیار دائم الذکر اعلام کرد:شرکت پالایش نفت آبادان با کسب ۹۷،۱ از مجموع ۱۰۰ امتیاز در رتبه نخست ارزیابی سی و پنجمین کمیته تخصصی محیط زیست پالایش و پخش کشور قرار گرفت.

وی گفت:عملکرد مناسب در حوزه های راهبری پروژه ها و کاهش آلاینده های زیست محیطی، کاهش مصرف انرژی، مدیریت پسماند صنعتی، مدیریت کربن، نگهداشت فضای سبز، رعایت استاندارد محصولات از جمله مواردی است که این موفقیت را برای پالایشگاه آبادان به ارمغان آورد.

دائم الذکر افزود:سال گذشته نیز پالایشگاه آبادان، رتبه نخست را در زمینه های مدیریت بهداشت، ایمنی، محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در شانزدهمین جام برتر HSE از میان شرکت های پالایش کشور همچنین ١٢ منطقه خطوط لوله و مخابرات نفت، ٣٧ منطقه پخش فرآورده های نفتی و طرح های شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت از آن خود کرده بود.

پالایشگاه نفت آبادان، بزرگترین پالایشگاه ایران است.ساخت این پالایشگاه در سال ۱۲۹۱ هجری شمسی به پایان رسید و تا آغاز جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۵۹ بزرگترین پالایشگاه دنیا با ظرفیت تصفیه ۶۲۸ هزار بشکه در روز بود.

این پالایشگاه تا سال ۱۹۷۳ به دست شرکت‌ های نفتی خارجی اداره می‌ شد و در این سال شرکت ملی نفت ایران مدیریت آنرا بر عهده گرفت.

پالایشگاه آبادان به وسیله خطوط لوله به چندین میدان نفتی و بندر ماهشهر متصل شده است، خط لوله‌ ای نیز از آبادان به سمت تهران کشیده شده که در طول مرزهای شمالی کشور از مشهد تا تبریز امتداد دارد.