تاریخ انتشار خبر: 5 مهر 1399 | 22:57:55
کد خبر : 9320

وضعیت همه شهرهای خوزستان در آستانه قرمز شدن است

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اگر مردم همچون سابق پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند وضعیت همه شهرهای استان قرمز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ فرهاد ابول‌نژادیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اهوازدر نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در اداره کل مدیریت بحران استان اظهار داشت: مردم باید مثل گذشته روش‌های مراقبتی همچون استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمع‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی با بیان این که شیب روند افزایشی بیماری کرونا با شدت کم رو به افزایش است توضیح داد: بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و عادی شدن وضعیت می‌تواند سرعت این شیب را افزایش دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس نسبت به ۲ هفته قبل بهتر شده است و اهتمام جدی‌تری صورت می‌گیرد.
وی افزود: بنا بر تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا، حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری است و معلمان برای رفع اشکال دانش آموزان در مدارس حضور دارند و حتی اگر یک دانش‌آموز نیز به کلاس برود تدریس حضوری برای او صورت می‌گیرد.
ابول‌نژادیان با اشاره به افزایش روند بیماری کرونا در استان بیان کرد: ۹ شهر استان به دلیل رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی در وضعیت قرمز قرار گرفتند که جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر را شامل می شوند.
وی تصریح کرد: در صورت عدم اقدام قاطع، پیشگیرانه و همکاری های بین بخشی در زمینه کنترل کرونا ویروس، متاسفانه در آینده شاهد روند صعودی افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری خواهیم بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: ضرورت دارد بر اماکن ورزشی، بازارچه های محلی، مدارس و… از سوی فرمانداران سراسر استان نظارت جدی صورت گیرد.

استان خوزستان حدود نیمه مرداد ازوضعیت قرمز خارج و به حالت زرد درآمد و پس از ۲ ماه در اوایل مهر ماه با اعلام وزارت بهداشت به وضعیت هشدار و سپس قرمز تبدیل شد.