تاریخ انتشار خبر: 6 بهمن 1400 | 13:07:48
کد خبر : 11890

وضعیت خوزستان پذیرفتنی نیست/ استاندار باید دخالت نمایندگان در انتصابات را رسانه ای کند

عضو مجمع نمایندگان خوزستان با بیان اینکه دخالت نمایندگان در انتصابات باید اعلام عمومی شود گفت: اگر فشاری بر استاندار خوزستان در راستای انتصاب مدیران شایسته و کاردان وجود دارد باید اعلام شود.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی پیرامون حفظ و صیانت از ساحل کارون اظهار کرد: یکی از اشکالات در بحث رودخانه کارون عدم مدیریت واحد در بستر قانونی این رودخانه است که کدام رده و جایگاه آن را به عهده بگیرد.

وی با بیان اینکه هیچ استاندار، نماینده ی مجلس و مدیری، مافوق قانون نیست، افزود: اما برای مردم سوال است که چگونه یک شخص عادی و بدون هيچ جایگاهی اگر یک آجر در بستر یا محدوده قانونی رودخانه قرار دهد؛ مورد اعتراض و مواخذه قرار می گیرد اما در اهواز بدون توجه به پایبندی به قانون که وظیفه ی همگانی است ساختمان سازی در محدوده کارون انجام می شود.

در حفظ و صیانت از ساحل کارون یک مدیریت سازنده نیاز است

نماینده اهواز با بیان اینکه معتقدم برای ایجاد یک مدیریت سازنده در حفظ و صیانت از ساحل کارون که در محدوده شهر است در اختیار شهرداری اهواز قرار گیرد، گفت: ما نیاز داریم که شهرداری اهواز یک شهرداری مستقلی را برای حفظ و صیانت از سواحل کارون از ابتدای ورود به شهر تا خروج از محدوده شهری داشته باشد.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان اهمال در حفظ و صیانت از کارون و محدوده آن را غیر قابل قبول دانست و ادامه داد: ممکن است آن بهره ای که برای مردم از رودخانه کارون از نظر ساخت و ساز، مراکز تفریحی و عمومی مورد نیاز است دارای محدودیت قانونی باشد اما برای اقداماتی که کارشناسی نیست و خلاف قانون است هیچ مخالفتی صورت نمی گیرد و به سرانجام می رسد.

حسینی گفت: درحال حاضر بهترین فرصت برای بهسازی سواحل کارون در محدوده شهری، برگزاری ورزش ها و بازی های آبی است.

وضعیت کارون دراهواز به هیچ وجه قابل قبول نیست

وی ادامه داد: استفاده از محلی که آب ساکن است می تواند یک مرکز تفریحی برای مردم باشد اما محدودیت قائل می شوند درحالی که اقداماتی در حریم رودخانه انجام می شود که از لحاظ زیست محیطی، منظر و بقای رودخانه به هیچ وجه قابل قبول نیست.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان عنوان کرد: این وضعیت، حیات کارون و سواحل رودخانه را تهدید می کند و باید تدبیر جدیدی صورت بگیرد و اگر نیاز به قانون یا آئین‌نامه است؛ وضع شود.

دخالت نمایندگان بایداعلام رسانه ای شود

وی در پاسخ به سوال خبرنگار این رسانه مبنی بر دخالت نمایندگان در انتصاب مدیران و فشار به استاندارخوزستان گفت: من از شما می خواهم این موضوع را علنی و شفاف بیان کنید. اگر نماینده ای فشار می آورد اعلام رسانه ای شود.

نماینده اهواز بیان کرد: این که باید تغییر صورت بگیرد اعتقاد همه ماست اما این نباشد که اگر من به عنوان نماینده این درخواست را مطرح کنم، بگویند دخالت است.

این نماینده ادامه داد: مديران ناکارآمد منصوب به جریان چپ یا راست، اصولگرا یا اصلاح طلب باید برکنار شوند و این دخالت نیست بلکه وظیفه نظارتی و قانونی نماینده است.

حسینی با بیان اینکه اگر من درخواست کردم فلان مدیر با آن مشخصات باید باشد؛ اعلام عمومی شود گفت: برخی اوقات وزارتخانه های مربوطه از مجمع نمایندگان درخواست پیشنهاد مدیر می کنند؛ ما نیز شش گزینه ارائه می دهیم اما هیچکدام محقق نمی شود.

نباید اقدامات معطل اشخاص بماند

وی اضافه کرد: اگر فشاری بر استاندار خوزستان در راستای انتصاب مدیران شایسته و کاردان وجود دارد باید اعلام شود. وضعیت موجود در استان ما پذیرفتنی نیست و نباید اقدامات معطل اشخاص بماند.

نماینده اهواز ادامه داد: البته ما معتقدیم که باید به استاندارد محترم مجال داده شود. اختیارات استاندار برای تمام مسئولین محترم است چرا که مسئول اول اجرایی استان می باشد و باید اختیارات تام و کامل داشته باشد.

کار مردم و استان را معطل نکنید

عضو مجمع نمایندگان خوزستان افزود: ممکن است از من در یک زمانی برای انجام یک پیشنهادی درخواست شود اما هیچ الزامی، نه برای استاندار، نه برای پیگیری بنده در جهت انجام آن پیشنهاد وجود ندارد و بنابراین کار مردم و استان را معطل نکنید.

حسینی بیان کرد: در استان مدیرانی وجود دارند که به هر دلیلی باید جابه‌جایی آن ها صورت بگیرد و همانطور مدیران پاک دست و کار بلد در هر رده و در هر سطحی که هستند باید حفظ شوند اما مدیری که ثابت شود برای مسئولین امر ناکارآمد یا ناتوان است، باید برکنار شود.

وی گفت: نمایندگان مجلس هم این اطمینان را به مردم و رسانه ها می دهند هرجایی فشار از جانب ما و بر اساس منفعت شخصی باشد یا اینکه بدون درخواست از ما برای اجرای پیشنهادی پافشاری کردیم صراحتاً در رسانه ها اعلام کنند؛ ما آمادگی کامل برای پاسخگویی را داریم.