تاریخ انتشار خبر: 7 شهریور 1398 | 15:45:14
کد خبر : 5924

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تعریف ۸۴ میلیارد تومان اعتبارات و بودجه فرهنگی در نقشه راه مبادلات فرهنگی استان خوزستان، گفت: این بودجه در قالب تفاهم نامه و در حوزه زیرساختی، برنامه‌ای و رویدادی از سال ۹۶ به مدت سه سال تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ سید عباس صالحی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در بیت معظم له با اشاره به یک هزار و ۱۰۰ نمایشگاه و یک هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی در حوزه‌های متنوع قرآنی، اظهار داشت: در مجموع ۷ هزار و ۹۰۰ برنامه قرآنی بامحوریت توسعه برنامه‌های فرهنگی […]

به گزارش خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ سید عباس صالحی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در بیت معظم له با اشاره به یک هزار و ۱۰۰ نمایشگاه و یک هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی در حوزه‌های متنوع قرآنی، اظهار داشت: در مجموع ۷ هزار و ۹۰۰ برنامه قرآنی بامحوریت توسعه برنامه‌های فرهنگی در سطح استان‌ها برگزار شده است.

وی به امضای تفاهم‌نامه در زمینه توسعه و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در استان‌ها با استانداران طی سال ۹۶ اشاره و افزود: استان خوزستان نخستین استانی است تا در سفرهای استانی برنامه‌های مبادله ای با استانداران به عنوان نقشه راه فرهنگی تبدیل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به محدود بودن امکانات و منابع مالی حوزه فرهنگ، بیان کرد: این امکانات بایستی به فضاهای استانی متصل شود.

وی با اشاره به تعریف ۸۴ میلیارد تومان اعتبارات و بودجه فرهنگی در نقشه راه مبادلات فرهنگی با استان خوزستان، گفت: این بودجه در قالب تفاهم نامه و در حوزه زیرساختی، برنامه‌ای و رویدادی از سال ۹۶ به مدت سه سال تعریف شده است.

صالحی با اشاره به سپری شدن بیش از یک سال و نیم از تاریخ امضای تفاهم‌نامه در زمینه توسعه و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در خوزستان، عنوان کرد: نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان از بودجه فرهنگی اختصاص داده شد، تأمین اعتبار شده است.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه در زمینه توسعه و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی با ۱۳ استان کشور، ادامه داد: ترکیب اعتبارات ملی و استانی با این تفاهم نامه در حوزه فرهنگ تحقق یافته در حوزه زیرساختی، برنامه‌ای و رویدادی مسیر را با سرعت سپری کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت توجه و هم‌‌افزایی گسترده در حوزه فرهنگ، تأکید کرد: این حوزه نیازمند اقدامات بیشتر توسط مسئولان و دست اندرکاران امر است. در شورای فرهنگ عمومی چند فضای فرهنگی پیگیری و کمیته مشترکی بین شورای فرهنگ عمومی استان‌ها جهت اصلاح آیین نامه شورای فرهنگ عمومی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده است.

وی به تصویب سند مهندسی فرهنگی طی سال‌های گذشته در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره و ادامه داد: برای این مسأله شورای راهبری پیش‌بینی شده که در چند سال اخیر نیز تشکیل نشده است.

صالحی گفت: مهندسی فرهنگی در حوزه‌های استانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به شورای فرهنگ عمومی واگذار و این شورا نیز آن را در بخش استانی برعهده دارد.

منبع:تسنیم.