تاریخ انتشار خبر: 22 فروردین 1398 | 00:17:30
کد خبر : 4891

وزارت جهادکشاورزی درصف اول حمایت از سیل زدگان

به گزارش زاگرس نشینان؛ وزیر جهاد کشاورزی به همراه تعدادی از معاونان وزارتخانه عصر چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه وارد خوزستان شدند. ایشان در اولین روز ورود از مزارع خسارت دیده گوریه و شعیبیه شوشتر بازدید نموده و با کشاورزان آسیب دیده از سیل به گفتگو پرداختند. به گفته حجتی بخش وسیعی از این مزارع دچار […]

به گزارش زاگرس نشینان؛ وزیر جهاد کشاورزی به همراه تعدادی از معاونان وزارتخانه عصر چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه وارد خوزستان شدند.

ایشان در اولین روز ورود از مزارع خسارت دیده گوریه و شعیبیه شوشتر بازدید نموده و با کشاورزان آسیب دیده از سیل به گفتگو پرداختند.

به گفته حجتی بخش وسیعی از این مزارع دچار خسارت شده اند که جبران خسارات آنها پیگیری می گردد.

ایشان تاکید نمود از روز شنبه مورخ ۲۴ ام فروردین ماه جبران خسارت آن دسته از کشاورزانی که مزارع خود را بیمه کرده بودند، پرداخت خواهد شد و برای ان دسته از کشاورزانی که بیمه نشده اند، با پیشنهاداتی که وزارت جهاد کشاورزی به دولت ارائه داده،پس از تصویب نسبت به پرداخت خسارت بصورت بلاعوض و وام های قرض الحسنه اقدام خواهد شد .
ایشان افزود: امهال ۳ ساله وام های پرداختی کشاورزان آسیب دیده از سیل نیز عملیاتی می گردد.

همچنین مقرر شده طی روزهای آتی علاوه بر مزارع ، موضوع پرداخت غرامت ایستگاه های پمپاژ ،احشام شامل دام های سبک و سنگین، مرغداری ها و حوضچه های پرورش ماهی نیز بررسی گردد که قطعا قابل انجام می باشد.

وزیر جهاد کشاورزی در جمع کشاورزان آسیب دیده از سیل حضور یافته و در جریان خواسته های آنان قرار گرفت. عمده درخواست کشاورزان علاوه بر تامین خسارات، تحکیم سیل بندهای حاشیه رودخانه ها برای جلوگیری از مشکلات آتی بود.
بر اساس قول مساعد محمود حجتی مقرر شد این موضوع از طریق ستاد حوادث استان پیگیری و عملیاتی گردد.