تاریخ انتشار خبر: 14 اردیبهشت 1397 | 16:40:13
کد خبر : 2531
یادداشتی ازمنصورمحرابی فرد:

وزارت اطلاعات گذرگاهای نفوذ دشمن را حراست کنند

زاگرس نشینان؛پیشرفت های جدید در عرصه تمدن جهان و آگاهی مردم باعث شده تا شیوه های مختلفی برای حمله به کشورها توسط کشورهای قدرت طلب ایجاد شود. اولین و مهمترین رکن این مسئله بدست آوردن اطلاعات از درون کشور و یا اختلال در نظم امور هر کشوری است که توسط سرویس های جاسوسی کشورهای استعمارگر […]

زاگرس نشینان؛پیشرفت های جدید در عرصه تمدن جهان و آگاهی مردم باعث شده تا شیوه های مختلفی برای حمله به کشورها توسط کشورهای قدرت طلب ایجاد شود.

اولین و مهمترین رکن این مسئله بدست آوردن اطلاعات از درون کشور و یا اختلال در نظم امور هر کشوری است که توسط سرویس های جاسوسی کشورهای استعمارگر ایجاد می شود.

ما همه با نام ستون پنجم و یا تروریست و جاسوس آشنا هستیم. بخصوص در تاریخ معاصر ما که مشحون است از اتفاقاتی که پای سرویس های جاسوسی بیگانه بخصوص انگلیس و اسراییل و امریکا در میان بود.

همه به خوبی می دانیم شخصیت های جاسوسی مانند مسترجیکاک که به ضرب المثل هایی نیز تبدیل شده است. شخصیتی انگلیسی که به میان مردم ما وارد شد و زندگی و زبان این مردم را آموخت. از آنسوی نمونه دیگری چون مادام آن لمبتون آشنا هستیم که در کسوت علم و خبر به جریانسازی و جاسوسی در ایران مشغول بود.

وزارت اطلاعات بر اساس تعبیر صریح حضرت آیت الله خامنه‌ای: پوسته سخت نظام است که باید در برابر خطرات ناشی از نفوذ سرویس های جاسوسی و تروریستی خارجه دفاع نماید. مسلم است این سپر باید از همه لحاظ آمده و پشتیبانی شود.

در دنیای امروزی که مرزها جابجا شده اند، ارتباط جمعی اینترنتی جزوی از مرزهای خطرناک محسوب می شوند. ورود دشمنان فرهنگی و اقتصادی به مراتب خطرناکتر از مرزهای خاکی و آبی است. ایجاد خلل اقتصادی و ایجاد نارضایتی ها بین مردم از سوی بسیاری مدیران ناکارآمد، باعث سوء استفاده های عناصر خبری و رسانه ای بیگانه شده اند که امروزه با تبلیغ نافرمانی مدنی سعی در کارشکنی و ایجاد خلل در  نظام مقدس اسلامی دارند.

وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام می کند: وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند و انقلابی عمل کند. نشان از این است که این پوسته قوی بماند، خلل نداشته باشد و وظیفه دفاع را به صورت دقیق انجام دهد.

در دنیای امروز مرزها کمترین خطرات را دارند آنهم با قدرت بسیار زیادی که در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی و دستاوردها بدست آوردیم. آنچه امروزه دشمن از راه آن در صدد ضریه زدن به نظام ماست، جریان اقتصادی و معیشتی و بعضا قومیتی است که لازم به هشیاری بسیار زیادی است که آن را از دست ندهیم.

در طول این سال ها نفوذ عناصر غیر انقلابی و یا گاها وابسته در بسیاری شاهراه های مهم باعث ایجاد ضرباتی بر پیکره اتحاد و همبستگی شد.

لازم بود ما هشیارانه بر این گذر گاها نظارت داشته باشیم. تنها حوزه مرزهای خارجی مهم نیست چرا که خطر بیرونی قابل دفاع است اما خطرات داخلی را غربال کردن کار بسیار سختی است.

رهبر انقلاب در فرمایشاتش نکات مهمی را ایراد نمود از جمله اینکه وزارت اطلاعات بر هر نقطه ای که ممکن است راهی برای نفوذ بیگانگان و دشمنان امت باشد باید حضور داشته باشند. مسلم است این نگاه ویژه رهبری انقلاب نگاهی آگاهانه و مطالعه شده بود.

حضور افرادی وطن پرست و مومن که خود را وقف نظام و مملکت نموده اند، بر همه گذرگاه هایی که احتمال نفوذ سرویس های بیگانه وجود دارد ضروری است.

این مسئله ای است که باید پیش از این ها همه توجیه می شدند. تا خطایی صورت نگیرد. آنچه امروزه دشمنان را متحد نموده تا با تفرقه افکنی و شعاردادن مردم را به تفکراتی دیگر وا دارند، حاصل تلاش سال ها دقت و هزینه دول متخاصم در ایجاد شکاف بین صفوف مردم است.

سربازان گمنام امام زمان (عج) نام متبرکی است بر حوزه یا از فعالیت های ضد جاسوسی فرزندان انقلاب که از جان و مال خود  در برابر ترفندهای دشمنان گذشته اند.

امیدواریم سربازان نظام با سعه صدر و کوشش روز افزون با نظارت بر مشکلات اقتصادی موجب اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلام ایران شوند.