تاریخ انتشار خبر: 9 شهریور 1398 | 18:57:59
کد خبر : 5958

وحید کیانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: ناوگان خودرویی کتابخانه‌های سیار کانون خوزستان فرسوده است و به بازسازی و نوسازی نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ وحید کیانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال ۱۳۴۶ فعالیت خود را در استان خوزستان با راه‌اندازی اولین مرکز در شهرستان اهواز آغاز کرد و در حال حاضر در ۳۰ شهر استان، ۵۴ مرکز فرهنگی و هنری ثابت، ۶ کتابخانه […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ وحید کیانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال ۱۳۴۶ فعالیت خود را در استان خوزستان با راه‌اندازی اولین مرکز در شهرستان اهواز آغاز کرد و در حال حاضر در ۳۰ شهر استان، ۵۴ مرکز فرهنگی و هنری ثابت، ۶ کتابخانه سیار و یک کتابخانه پستی بیش از ۴۰ فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و مذهبی را به کودکان و نوجوانان ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه امکانات کانون در استان در این سال‌ها نابرابر توزیع شده است افزود: نیمی از مناطق کلان‌شهر اهواز مرکز فرهنگی هنری کانون ندارد.

کیانی افزود:مناطق کیانشهر، ملی راه، کورش، زیتون کارمندی، کیانپارس، آخرآسفالت، زیباشهر، پردیس، شهرک دانشگاه، فرهنگ شهر، گلستان، کوی علوی و … ازجمله محل‌های فاقد کانون در شهرستان اهواز برشمرد و اظهار داشت: عمده دیگر مراکز به خاطر سن بالای ساختمان، نیاز به بهسازی و نوسازی دارند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با بیان این‌که کانون محلی جذاب برای آموزش‌های غیررسمی است، بیان کرد: مراکز فرهنگی و هنری کانون روزانه سرشار از حضور کودکان و نوجوانان هستند و برای تداوم این فعالیت توجه برنامه ریزان و مدیران ارشد فرهنگی به آموزش‌های غیررسمی نیاز جدی است، چراکه امکانات این مجموعه در استان ناکافی است.

ایشان اظهار داشت: از عمده‌ترین معضلات این مجموعه، جذب نیروی انسانی است به‌طوری‌که از ابتدای سال ۱۳۹۰ تاکنون نیرویی جذب نشده است.

کیانی عمده فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را با محوریت کتاب برشمرد و گفت: انتظار این مجموعه از نمایندگان مجلس این است که با تصویب قوانین اجرایی، ابزار‌های حمایتی بیشتر در حمایت از این نهاد فرهنگی مؤثر در ترویج فرهنگ مطالعه کتاب را تقویت کنند.

وحید کیانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در پایان با اعلام آمادگی کانون برای ساخت نگارخانه تخصصی کودک و نوجوان در اهواز خواستار شد: انتظار داریم در اختصاص بخشی از فضای پارک حجاب واقع در پیچ استادیوم همکاری با کانون انجام شود.