تاریخ انتشار خبر: 22 تیر 1399 | 19:39:01
کد خبر : 9085
۵۷ واحد مسکونی به مناسبت هفته بهزیستی واگذار شد

همزمان با دومین روز از هفته بهزیستی با شعار “بهزیستی در گام دوم؛ شفافیت،

تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده” تعداد ۵۷ واحد مسکونی به مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی خوزستان واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مدیر کل بهزیستی استان خوزستان در آیین واگذاری۵۷  واحد مسکونی به مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی خوزستان که صبح امروز بیست و دوم تیرماه به صورت پایلوت در روستای حمودی سعدون از توابع شهرستان دشت آزادگان برگزار شد ،اظهارکرد: به مناسبت هفته بهزیستی تعداد ۲۱۰۰ واحد مسکونی معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی کشور، توسط معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به طور همزمان واز طریق ویدیوکنفرانس در سراسر کشور به بهره برداری رسید.

غلامرضا صدیق راد افزود: از این تعداد، ۵۷ واحد مسکونی مربوط به مددجویان تحت پوشش بهزیستی خوزستان در شهرستان های دشت آزادگان(۱۴ واحد)، شادگان (۳۶ واحد)، رامهرمز (۳ واحد)، هویزه ( ۱ واحد) و لالی(۳ واحد) است.

وی با اشاره به اینکه ۳۷ واحد مربوط به مسکن روستایی و ۲۰ واحد متعلق به مسکن شهری است افزود: از این تعداد ۹ واحد مربوط به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول و ۴۸ واحد دیگر مربوط به خانوارهای بی سرپرست و تک معلول بوده است.

صدیق راد با بیان اینکه کل هزینه ساخت این واحدها،۳۴ میلیارد ریال بوده است اظهار داشت: از این مقدار، مبلغ ۶ میلیارد ریال به صورت بلاعوض از سوی بهریستی پرداخت شده و بنیاد مسکن نیز به ۲۰ خانوارسیل زده به مبلغ ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت کرده است و مابقی اعتبار از طریق تسهیلات بانکی ساخت مسکن و خود خانوارها تامین شده است.

وی همچنین گفت: کلیه این واحدها در قالب خودمالکی است و زمین آن توسط خانوار ها تهیه شده و به طور میانگین هزینه ساخت هر واحد بدون احتساب زمین ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

مدیر کل بهزیستی خوزستان در پایان خاطر نشان کرد:برنامه ساخت و پرداخت ودیعه مسکن مددجویان و معلولان درسال جاری با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره راه و شهرسازی،سازمان بسیج سازندگی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ادامه خواهد داشت.