تاریخ انتشار خبر: 1 مرداد 1396 | 13:58:07
کد خبر : 813

هشدار هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع گرد و غبار در روزهای سه شنبه و چهارشنبه

به گزارش ایرنا به نقل از پورتال اداره کل هواشناسی خوزستان، بر اساس اطلاعیه مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی، خروجی مدل های جهانی و منطقه ای گرد و غبار نشان دهنده وزش باد قابل ملاحظه تا شدید و فعال شدن کانون های گرد و غبار خارجی و داخلی در روزهای […]

به گزارش ایرنا به نقل از پورتال اداره کل هواشناسی خوزستان، بر اساس اطلاعیه مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی، خروجی مدل های جهانی و منطقه ای گرد و غبار نشان دهنده وزش باد قابل ملاحظه تا شدید و فعال شدن کانون های گرد و غبار خارجی و داخلی در روزهای سه شنبه بعد از ظهر و چهارشنبه از اواسط وقت است.
این گزارش می افزاید: نتیجه آن افزایش غلظت آلاینده گرد و غبار و کاهش دید افقی ابتدا در مناطق غربی، جنوب غربی و سپس در مناطق مرکزی خوزستان خواهد بود.
همچنین در روز دوشنبه هفته جاری برای ساعاتی در بعدازظهر احتمال کاهش دید افقی در مناطق غربی خوزستان وجود دارد و در روز های یاد شده با کاهش سرعت باد شاهد بهبود کیفیت هوا خواهیم بود.
در این اطلاعیه توصیه شده که بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد غیر ضروری خودداری کرده و مسئولان مربوطه تمهیدات لازم را به کار گیرند.
بر اساس این گزارش، بررسی نقشه های پیش یابی برای حداقل سه روز آینده ، وقوع دماهای ۵۰ درجه را در بیشتر نقاط خوزستان نشان می دهد.
همچنین جریانات جنوبی تا اوایل صبح فردا باعث افزایش رطوبت و شرجی در نوار ساحلی و در مواردی مرکزی خوزستان خواهد شد و در روز دوشنبه تا چهارشنبه وزش باد قابل ملاحظه سبب برخاستن گرد غبار ابتدا در مناطق غربی و سپس مرکزی خوزستان می شود.