تاریخ انتشار خبر: 9 آذر 1398 | 21:05:06
کد خبر : 7382
در اطلاعیه‌ای اعلام شد؛

هشدار مدیریت بحران خوزستان در خصوص بارندگی ها در هفته جاری

اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص بارندگی اخطاریه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ در این اخطاریه آمده است: پیرو اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان و با توجه به اخطاریه اداره کل هواشناسی خوزستان در خصوص وقوع بارندگی همراه با رعد و برق و تندباد لحظه ای در استان، احتمال بارش برف در ارتفاعات، ریزش تگرگ در برخی نقاط و افت ۳ تا ۶ درجه ای دما در استان، پیش بینی می گردد از اواخر روز یکشنبه تا اواخر سه شنبه (۱۰ لغایت ۱۲ آذرماه) بیشترین حجم بارشها در مناطق شمال و شمال شرق استان رخ خواهد داد.

همچنین مواج شدن خلیج فارس همراه با رگبار و رعد و برق در مدت مذکور، رعد و برق های نسبتا شدید در مناطق جنوبی، غربی و شمالی از اواسط روز دوشنبه تا اواسط سه شنبه(۱۱ و ۱۲ آذرماه) قابل پیش بینی می باشد.
توصیه می شود تمهیدات لازم در این خصوص جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از حوادث مذکور اتخاذ شود:
• صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه
• آماده‌باش نمودن واحدهای تابعه سطح استان، شهرستان و حضور در محل فعالیت
• اطلاع رسانی و ارائه توصیه های ایمنی به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، مسافران، صیادان، رانندگان و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر سیل، صاعقه، تندباد، تگرگ، افت دما و سایر حوادث احتمالی.
همچنین سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم معمول اتخاذ شده و گزارش اقدامات را به اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان ارسال نمایند.