تاریخ انتشار خبر: 22 آبان 1398 | 23:21:48
کد خبر : 7307
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان ضمن تبریک هفته وحدت عنوان کرد؛

نیاز استان و کشور به اتحاد امروز بیش از پیش است/پیامبر اسلام متعلق به کل بشریت است

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛کیامرث حاجی زاده، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان روز چهارشنبه پس از اقامه نماز ظهر در استانداری خوزستان در جمع مدیران و کارکنان استانداری خوزستان به مناسبت ولات حضرت رسول اکرم(ص)، ولادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، و هفته وحدت گفت: یکی از فروع دین که بر آن […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛کیامرث حاجی زاده، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان روز چهارشنبه پس از اقامه نماز ظهر در استانداری خوزستان در جمع مدیران و کارکنان استانداری خوزستان به مناسبت ولات حضرت رسول اکرم(ص)، ولادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، و هفته وحدت گفت: یکی از فروع دین که بر آن تاکید فراوانی شده امر به معروف و نهی از منکر است،اشاعه شعائر اسلامی، برگزاری مناسبتها و گرامی داشت آنها یکی از جلوه های امر به معروف است.

وی افزود: در نظام مردم سالار دینی جمهوری اسلامی که برگرفته از تعالیم و احکام شریعت اسلام است بر امر به معروف تاکیدات زیادی شده است و در تقویم کشور مناسبتهای مختلفی داریم و نظام جمهوری اسلامی همواره شاهد رشادتها و ایثار مردان و زنان این مرز و بوم بوده و هست.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: هشت سال دفاع مقدس، تحریم های ظالمانه چهل ساله علیه ایران اسلامی و دفاع از حریم اهل بیت، حمله های کور تروریستی و… موجب شده تقویم و روزشمار جمهوری اسلامی انباشته از مناسبتهای مختلفی باشد که پاسداشت و گرامیداشت هر کدام از آنها برای ما یک خاطره است.
وی بیان کرد: وظیفه و تکلیفی که بر دوش نسل حاضر نهاده شده این است که مسائل امروز را به عنوان تجربه و عبرت به نسل آینده منتقل کند.

حاجی زاده با اشاره به آغاز هفته وحدت توضیح داد: خداوند رسول اکرم (ص) را برای همه نژادها، نسل ها و دوره های مختلف تا برپایی قیامت قرار داده است و نبی اکرم (ص) تنها متعلق به یک نژاد خاص نیست، ایشان به عنوان خاتم پیغمبران برای همه نسلها، قوم ها است، نبی اکرم متعلق به یک قوم نیست بلکه متعلق یه جهان بشریت است.

وی بیان کرد: رهروان نبی اکرم(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت علاوه بر تاسی و تبعیت از امانت نخست پیامبر یعنی قرآن کریم ، تبعیت از اهل بیت را نیز سرلوحه کار خود قرار می دهند و این اولویت آنها است.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان بیان کرد: در هفته وحدت همه مسلمانان باید حول محور اسلام و رسالت نبی اکرم(ص) جمع شوند و از اختلافات و تفرقه افکنی هایی که جهان اسلام، کشور و استان را تهدید می کند پرهیز کرد تا در دام شیاطین و دشمنان دین نیفتیم، چراکه این دشمنان از همان آغاز رسالت نبی اکرم(ص) و اشاعه دین اسلام به دنبال تفرقه و نفاق میان امت اسلامی بودند ولی با هوشیاری علمای اسلام، امام راحل عظیم شأن، و اکنون با حضور کشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی مقام معظم رهبری و مرجعیت بزرگ ایران و دیگر کشورهای اسلامی توانستند نقشه های شوم دشمنان را نقش برآب کنند.
وی تاکید کرد: ضرورت دارد در این برهه زمانی بر مسایل وحدت آفرین دامن بزنیم و از مسایل تفرقه آفرین دوری بجوییم، چراکه خواست دشمنان دین و مرز بوم ایران اسلامی ایجاد تفرقه میان مردم و مسلمانان است.

حاجی زاده افزود: دشمنان اسلام و ایران باید بدانند که در طول تاریخ و در چهل ساله نظام مقدس ایران اسلامی از هیچ توطئه ای دریغ نکردند اما مثل همیشه خداوند با ما یار بود و ومَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرين اتفاق افتاده است.
وی تصریح کرد: امروز بیش از هر روز دیگری در استان خوزستان و کشور عزیزمان در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام نیاز به اتحاد و همدلی داریم .