تاریخ انتشار خبر: 21 بهمن 1400 | 01:56:13
کد خبر : 12075
هیئت تحریریه زاگرس نشینان:

نگاهی به کارنامه ی سرهنگ ورناصری در هفتکل

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛هیئت تحریریه زاگرس نشینان قصد دارد عملکرد دوساله نمایندگان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد. با توجه به درخواست های مکرر شهروندان هفتکلی  این خبرگزاری اولین نماینده ای که مورد بررسی قرار می گیرد علیرضا ورناصری قندلی نماینده محترم حوزه انتخابیه مسجدسلیمان است.  بخش اول : اشتغال هنوز چند صباحی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛هیئت تحریریه زاگرس نشینان قصد دارد عملکرد دوساله نمایندگان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد.

با توجه به درخواست های مکرر شهروندان هفتکلی  این خبرگزاری اولین نماینده ای که مورد بررسی قرار می گیرد علیرضا ورناصری قندلی نماینده محترم حوزه انتخابیه مسجدسلیمان است.

 بخش اول : اشتغال

هنوز چند صباحی از تحصن استخوان سوز جوانان نمک زدایی هفتکل نگذشته است. جوانانی که رویاهای خود را بر باد رفته می بینند و امیدی به آینده ندارند. پژواک تلخ و ناامیدانه ی این جوانان در شب های سرد زمستانی در مقابل فرمانداری هفتکل هم ره به جایی نبرده است.

هر مسئولی که شاهد این صحنه ی دلخراش بوده است و شب با آرامش سر بر بالین نهاده است در هر لباسی که باشد سالهای نوری از جامعه فاصله دارد.

آیا مدیریت یک شهرستان فقط حضور در جلسات بی رمق و بدون خروجی روتین هفتگی است؟

آیا برنامه ای برای خروج از وضعیت کنونی طراحی شده و افق چشم اندازی ترسیم شده است؟

دفتر ارتباطی نماینده محترم چه تخصص و دغدغه ای برای مشاوره دادن به سردار ورناصری دارد؟

کدام سفر سردار ورناصری برای کالبد شکافی مباحث مربوط به اشتغال و آسیب های این حوزه برنامه ریزی شده است؟

کارگروه اشتغال و هسته های کارآفرینی در هفتکل را چه کسی باید مدیریت و سازماندهی کند؟

آیا گردش های گاه و بیگاه نماینده به همراه تیمی از اطرافیان و مدیران بی برنامه در کوچه و محله و روستاهای دور و نزدیک ، گره از اشتغال جوانان باز می کند؟

اولویت بندی ذهنی آقای فرماندار و نماینده محترم برای پاسخ به نیاز اشتغال و دغدغه ی معیشت جوانان مظلوم هفتکل چیست؟

جهت اطلاع جناب ورناصری بخشی از این ظرفیت ها را یادآور می شویم تا در سفرهای اتی ضمن بازدید از انان ،تلاش شود این پتانسیل های موجود به فعلیت برسد:

۱. کارخانه نورد و میلگرد سید رضا موسوی کارآفرین دلسوز هفتکلی هم اکنون با ده ها میلیارد تومان سرمایه گذاری آماده ی راه اندازی است و با ظرفیت تولید صدهزار تن میلگرد در سال به طور کامل آماده است اما به شدت نیازمند سرمایه در گردش است تا شمش مورد نیاز خود را خریداری نماید . این واحد بزرگ تولیدی اگر حمایت شود می تواند زمینه اشتغال پایدار ده ها جوان هفتکلی را فراهم نماید. متاسفانه در ۲ سال گذشته فرماندار و نماینده مجلس به خود زحمت نداده اند که از این واحد تولیدی دیدن کنند چه برسد به ان که در پی تسهیل و رفع موانع تولید ان باشند.

۲. کارخانه گچ نمره یک به مدیریت ایمور مرادی لرکی دارای خط تولید کامل و اماده است که متاسفانه به دلیل کمبود سرمایه ثابت و سرمایه در گردش امکان اشتغال ده ها جوان و گردش مالی مطلوب و رونق تولید در ان سلب و به فراموشی سپرده شده است!!

۳. کارخانه تولید و بسته بندی آهک آقای یوسف مرادی به دلایل غیر شفاف و غیرکارشناسی با موانع مختلف روبرو شده است و انگیزه های کارآفرینی از این جوان خوشفکر به شدت کاهش یافته است.؟!!!

۴. کارخانه ی سیمان خوزستان ، پاکت مورد نیاز سیمان خود را از استانهای شمالی و مرکزی تهیه می کند. چه ایرادی دارد صنایع جانبی مورد نیاز این کارخانه در هفتکل یا رامهرمز ایجاد شود و علاوه بر رونق تولید ، زمینه ی اشتغال چند جوان هم فراهم شود؟؟

برخی دست اندرکاران اصلی کارخانه سیمان که در تمام ادوار، رابط و نورچشم نمایندگان مختلف مسجدسلیمانی اعم از دکتر جلیلی ، مهندس ظاهری و سرهنگ‌ ورناصری ( چپ و راست) بوده اند چقدر در زمینه توسعه صنایع جانبی و مورد نیاز این کارخانه و اشتغال افرینی ان کمک کرده اند؟

۵. سهم شهرستان هفتکل از اعتبارات عظیم توسعه ۲۸ مخزن نفتی جنوب چیست؟

پروژه پترو پالایش هفتکل که اکنون به طنز تلخی  تبدیل شده است با پیگیری حبیب اله آصفی معاون امنیتی سابق استانداری خوزستان و  امیر عیسی زاده فرزند شایسته ی هفتکل کلید خورد اما پس از آن همه مانور و تبلیغات مدیران شهرستان ، اندر خم یک کوچه است. این پروژه نیازمند ده ها هکتار زمین ، زیرساخت های لازم ، حداقل بیست هزار میلیارد تومان سرمایه ، پیش بینی منابع آب و دستکم پنجاه هزار بشکه نفت خوراک روزانه و بازارهای صادراتی و خط آهن و ….است که هیچ کدام بر روی کاغذ فراهم نیست . در حال حاضر کل تولید روزانه نفت هفتکل از میدان نفتی هفتکل و نفت سفید در حدود ۴۶ هزار بشکه است!!!!!

سرهنگ ورناصری عزیز

آن ها که در هفتکل برای شما قدم برداشتند فارغ از تعلقات سیاسی و مناصب بی ارزش و مسئولیت آفرین ! تصور می کردند که شما طرحی نو در خواهید افکند و بی واسطه در بین مردم و جوانان حضور می یابید اما ارتباط شما با مردم کاملا کانالیزه شده است و دور و بر شما را ادم های ضعیف و بی برنامه احاطه کرده اند.

قطعا این دوره هم به پایان می رسد اما روند فعلی بازخوردهای اجتماعی، شما را عاقبت به خیر نشان نمی دهد.

تا فرصت هست به دامان مردم برگردید و بر عهد خود با انان و با شهیدان پای بند بمانید که تنها راه سعادت ، داشتن تعهد به مردم و جوانان و ارزشهای اصیل انقلاب است . از شما بسیار بیشتر انتظار می رفت . مردم را نا امید نکنید . فریب ادرس های غلط را نخورید. شهر تب دارد .!!

پاسخگوی خواسته ها و مطالبات مردم باشید.