تاریخ انتشار خبر: 13 بهمن 1398 | 19:57:51
کد خبر : 8326

نوزادی با اسلحه شکاری توسط برادر ۱۲ ساله‌اش‌ در رامشیر به قتل رسید

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدمجیدحسینی نژاد فرماندار رامشیر گفت: یک نوزاد توسط برادر ۱۲ ساله اش به ضرب گلوله اسلحه شکاری در یکی از روستاهای بخش مشراگه شهرستان رامشیر به قتل رسید. حسینی نژاد اظهار داشت: یک نوزاد توسط برادر ۱۲ ساله اش به ضرب گلوله اسلحه شکاری به قتل رسید. وی افزود: این حادثه […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدمجیدحسینی نژاد فرماندار رامشیر گفت: یک نوزاد توسط برادر ۱۲ ساله اش به ضرب گلوله اسلحه شکاری در یکی از روستاهای بخش مشراگه شهرستان رامشیر به قتل رسید.

حسینی نژاد اظهار داشت: یک نوزاد توسط برادر ۱۲ ساله اش به ضرب گلوله اسلحه شکاری به قتل رسید.

وی افزود: این حادثه ناگوار شب گذشته به طور ناخواسته و به علت نگهداری اسلحه شکاری در منزل و فضای قابل دسترس کودکان و بازی این با اسلحه شکاری در یکی از روستاهای بخش مشراگه شهرستان رامشیر رخ داد.

نگهداری اسلحه گرم، هرچند شکاری و غیر جنگی، بارها باعث بروز حوادث ناخواسته منجر به مرگ یا نقص عضو شده و در دسترس بودن این آلات قتاله برای کودکان یا افراد خشمگین معضلی است که مدتها گریبانگیر جامعه ما شده است.
در ادامه فرمانده انتظامی شهرستان رامشیر گفت: نوجوان ۱۲ ساله خواهر ۱۰ ماهه خود را در روستای بیت منصور شهرستان رامشیر در جنوب خوزستان به دلیل غفلت خانواده با اسلحه شکاری هدف قرار داد و کشت.

سرهنگ هدایت شهبازی بیان کرد:ماموران پاسگاه عبدلیه رامشیر در پی اطلاع از یک فقره قتل در روستای بیت منصور در ساعت ۱۷ دقیقه بامداد امروز، به محل حادثه اعزام و بررسی این قتل در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی صورت گرفته مشخص شد نوجوان ۱۲ ساله به دلیل غفلت خانواده و بازیگوشی با اسلحه شکاری پدرش ، خواهر ۱۰ ‌ماهه خود را مورد هدف قرار داده است.

فرمانده انتظامی شهرستان رامشیر ادامه داد: این نوجوان دستگیر ، و اسلحه به کار رفته در قتل ضبط شده و این پرونده به دادسرا ارسال شده است.

حوادث ناشی از استفاده از اسلحه شکاری مجاز و غیرمجاز در آیین‌های عزاداری و عروسی و همچنین نگهداری اسلحه در منزل و در دسترس قرار دادن آن، تاکنون حوادث تلخی را در خوزستان رقم زده است .

اگرچه دستگاه های امنیتی و به ویژه نیروی انتظامی بارها در پیام های مختلفی بر استفاده نکردن از اسلحه و تیراندازی در آیینها تاکید فراوان داشته و با عاملان برخورد قاطع صورت گرفته اما با این وجود برخی آیین‌های غلط همچنان در سطح خوزستان و به ویژه روستاها قربانی می‌دهد که در مواردی شادی‌ها را به عزا تبدیل کرده است.

طرح جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز مدتهاست که توسط پلیس خوزستان در حال اجرا است اما همچنان در برخی نقاط شاهد حادثه ناگوار ناشی از تیراندازی هستیم.