تاریخ انتشار خبر: 30 مرداد 1398 | 19:21:45
کد خبر : 5833

نفت وگاز آغاجاری پاسخگو نیست؛ نماینده شهرستان از اهرم‌های قانونی استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ سیدمجید حسینی نژاد فرماندار شهرستان رامشیر گفت: بخش عمده ای از تاسیسات نفت و گاز شهرستان های رامهرمز و رامشیر در محدوده استحفاظی و مدیریتی شرکت بهره برداری نفت وگاز آغاجاری است اما مهندس پیرامون به هیچ وجه پاسخگوی فرمانداران این حوزه نیست! وی افزود: جوانان تحصیلکرده و نیروی انسانی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ سیدمجید حسینی نژاد فرماندار شهرستان رامشیر گفت: بخش عمده ای از تاسیسات نفت و گاز شهرستان های رامهرمز و رامشیر در محدوده استحفاظی و مدیریتی شرکت بهره برداری نفت وگاز آغاجاری است اما مهندس پیرامون به هیچ وجه پاسخگوی فرمانداران این حوزه نیست!

وی افزود: جوانان تحصیلکرده و نیروی انسانی مجرب در این حوزه فراوان است اما بخش عمده ای از ظرفیت اشتغال منطقه توسط نیروها و پیمانکاران غیربومی اشغال شده است.
ازطرف دیگر مسئولیت‌ها و تعهدات اجتماعی که وزارت نفت درگوشه گوشه‌ی کشور ایفا می کند در این حوزه مسکوت مانده است.

مشکلات بی آبی روستاها، فقدان مراکز تفریحی ورفاهی، عدم حمایت از برنامه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی باعث شده است روحیه‌ی نشاط وشادی دراین مناطق کمرنگ شود.
شهرداری های حوزه بدلیل عدم پرداخت عوارضات قانونی وحمایت نشدن از طریق مشارکت های وزارت نفت به شدت تضعیف شده اند. درصورتی که اغلب شهرداری های مناطق نفتخیز سالانه بابت عوارضات خطوط انتقال نفت وگاز ونوسازی چاه های نفت از حمایت های شرکت ملی مناطق نفتخیز برخوردار می شوند .

حسینی نژاد در پایان ضمن تاکید بر مسئولیت همگانی در احقاق حق مردم گفت: ازنماینده محترم حوزه جناب دکتر محمدیان انتظار میرود از ابزارها و اهرم های قانونی جهت پاسخگو کردن نفت در این منطقه محروم استفاده نماید و زمینه برخورداری مردم از خدمات نفت را درمنطقه فراهم نماید.