تاریخ انتشار خبر: 11 آذر 1396 | 21:23:11
کد خبر : 1583
به مناسبت روز جهانی معلولین برگزار شد:

نشست مشترک مدیر کل بهزیستی ،یوسفی نماینده مردم اهواز و هیئت مدیره ی انجمن اصلاح ساختاری معلولین استان

به گزارش زاگرس نشینان؛مدیرکل بهزیستی استان خوزستان در جلسه مشترک با دکتر همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، معاون توانبخشی بهزیستی خوزستان و اعضای هیئت مدیره ی انجمن اصلاح ساختاری معلولین استان خوزستان به مناسبت۱۲ آذر روز جهانی معلولین گفت: کلیه دستگاه های دولتی و عمومی و خیریه استان باید در راستای […]

به گزارش زاگرس نشینان؛مدیرکل بهزیستی استان خوزستان در جلسه مشترک با دکتر همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، معاون توانبخشی بهزیستی خوزستان و اعضای هیئت مدیره ی انجمن اصلاح ساختاری معلولین استان خوزستان به مناسبت۱۲ آذر روز جهانی معلولین گفت: کلیه دستگاه های دولتی و عمومی و خیریه استان باید در راستای خدمت رسانی به معلولین حرکت کنند.

غلامرضا صدیق راد بیان داشت: طی سالهای اخیر همراهی مثبت و تلاش های مشترک بسیاری بین بهزیستی و تشکل ها برای خدمت رسانی به معلولین شکل گرفته است.

وی همچنین افزود: تصویب قوانین مرتبط با حقوق معلولین از ضروری ترین مسائل در رابطه با بهبود وضعیت معلولین در سطح کلان است.

دکتر همایون یوسفی نیز با اشاره به تلاش های انجام شده کلیه نمایندگان در تصویب قانون جدید جامع حمایت از حقوق معلولین گفت: در برنامه ششم توسعه برای اجرایی نمودن مواد و تبصره های مربوط به حقوق معلولین تلاش شده است.

دکتر همایون یوسفی تأکید کرد: ساماندهی خیرین سلامت در خصوص درمان معلولین از جمله اقداماتی است که در دستور کار نمایندگان قرار دارد.

وی همچنین تصریح کرد: حمایت از تشکل های غیردولتی معلولین از جمله ضرورت های حال حاضر جامعه معلولین است.

اعضای هیئت مدیره ی انجمن اصلاح ساختاری معلولین استان خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به لزوم تصویب قوانین حمایت از معلولین، به ضرورت پیشگیری از شدت معلولیت در صورت اقدام به موقع و موثر اشاره داشتند.

اعضا همچنین ضمن درخواست تعیین محلی مناسب برای انجمن، مباحثی چون وضعیت عبور و مرور معلولین و مناسب سازی فضای شهری، درمان و بیمه درمان معلولین، بیکاری و اشتغال معلولین، پروتز و برلیس رایگان و تهیه وسایل کمک توانبخشی را مطرح کردند.