تاریخ انتشار خبر: 20 مهر 1398 | 18:59:39
کد خبر : 6639
با دستور فوری فرماندار ویژه آبادان:

نشست بررسی مشکلات تیم فوتبال صنعت نفت برگزار شد/دکتر موسوی خطاب به مسئولان وزارت نفت :این تیم خط قرمز آبادان است.

با دستور فوری سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان نشست بررسی مشکلات تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با حضور نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه ی آبادان، قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند، مدیر عامل شرکت پالایش نفت و مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان و نماينده كانون هواداران،در حالی برگزار شد که فرماندار ویژه شهرستان آبادان با حمایت قاطع از تیم فوتبال صنعت نفت تاکید کرد:بخشنامه ی وزارت نفت در چارچوب قوانین سرزمینی مناطق آزاد قابل اجرا نیست. همچنین فوتبال آبادان برای ما خط قرمز است و اجازه نمی دهیم برای این تیم مشکلی پیش بیاید.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،سیدزین العابدین موسوی فرماندارویژه شهرستان آبادان با انتقاد از مدیر کل ورزش و جوانان استان در خصوص عدم رسیدگی به وضعیت تیم نفت آبادان گفت:عدم حضور شما درجلسه بخاطر اين است كه آماری برای صنعت نفت نداشته اید. اگر نمی‌توانید کاری بکنید، پس مصاحبه هم انجام ندهید.

موسوی در خصوص بخشنامه وزارت نفت مبنی بر عدم حمایت مالی از تیم‌ نفت گفت بخشنامه وزارت نفت در چارچوب قوانین سرزمینی تعریف شده است، ممكن است به ساير تيمهاي تابعه وزارت نفت ارتباط داشته باشد اما وضعیت جغرافیای آبادان با توجه به وجود منطقه آزاد تعاریف حقوقی جدیدی پیدا کرده است و این اجازه را می دهد که بخشنامه فوق در آبادان اجرا نشود. این منطقه خاص است و سرزمین‌هایی با ویژگی‌های خاص قوانین خاص خود را دارد.

فرماندارآبادان تاکید کرد:مسئولان مربوطه و نمایندگان محترم نیز باید در این خصوص تلاش بکنند.ما اجازه نمی‌دهیم این تیم دچار مشکل شود. اگر وزارت نفت در این باره کوتاه نیاید، قطعا مسئله را برای تصمیم گیری در شورای تامین مطرح ميكنم.

مهمترين مسائل مطرح شده در جلسه:

موسوي: صعود تيم صنعت نفت در سال گذشته از رده هاي آخر به نيمه بالاي جدول ليگ مرهون زحمات شما عزيزان است از اين بابت اول از مردم شريف آبادان و از جمله هواداران باتعصب نفت و البته همه دست اندر كاران، نمايندگان عزيز، شخص آقاي زماني مدير عامل منطقه آزاد، جناب ميرقادري و البته حمايتها و پيگيريهاي امام جمعه محترم و جناب عيسي زاده مدير باشگاه نفت تشكر و قدر داني ميكنم.

با تلاش همه عزيزان تيم صنعت هم اكنون در جايگاه خوب چهارم جدول است و در آينده حتي راضي به رتبه پنجم ليگ هم نيستيم.

دولت از سال ٩٦ تاكنون قريب به ٤٠ ميليارد تومان براي موفقيت اين تيم هزينه كرده است.

بدهي هاي تيم صنعت نسبت به ساير تيمها بسيار كم است اما همين بدهي هاي كم هم نبايد تيم را به حاشيه براند.

مديران باشگاه نفت بدانند تيم نفت تكنيكي ترين بازيكنان را در اختيار دارد و مسئولين فني تيم هم بهترين تاكتيكها را ارائه داده و ميدهند، آنها را وارد حاشيه بدهي و حساب وكتاب نكنند و تعهداتشان را به موقع انجام دهند.

بخشنامه وزارت نفت بخشنامه اي سرزميني است وزير محترم نفت به خاطر مردم آبادان اين بخشنامه را شامل مناطق آزاد كه محدوده اي خاص و قانوني خاص دارند نكنند.

تحت هيچ شرايطي تيم نفت براي مسائل مالي به حاشيه نخواهد رفت.

براي كمك به تيم نفت از استاندار محترم جناب دكتر شريعتي دعوت كرديم تا ساعاتي ديگر در جلسه تكميلي فرمانداري آبادان شركت كنند و ايشان با كمال ميل به اين دعوت پاسخ مثبت دادند.

منطقه آزاد تا پايان هفته يك ميلياردتومان مانده بدهي و يك ميليارد تومان علي الحساب به باشگاه صنعت نفت واريز خواهد نمود.

در طول همين هفته به اتفاق هر سه نماينده محترم مجلس در جلسه اي با معاون محترم وزير نفت در تهران مشكلات نفت و اخذ كمكهاي تعهد شده را پيگيري خواهيم كرد.

مجتمع ورزشي تفريحي ايثارگران آبادان با ١٨ ميليارد تومان برآورد اوليه و تخصيص ٧/٥ ميليارد به اين امر عليرغم اختصاص زمين تاكنون توسط مدير تربيت بدني استان حتي كلنگش هم به زمين زده نشده است.

سهم تعهد شده بازيكنان و مربيان تيم صنعت نفت بزودي پرداخت خواهد شد، اصلا جاي نگراني نيست.

تمام مسئولين آبادان امروز هم قسم شدند اجازه ندهند بدليل مسائل مالي تيم نفت به حاشيه برود
انتظار ما از تيم نفت آسيايي شدن است هيچ چيزي از تيمهاي ليگ برتري حاضر كم نداريم.

از نكات قابل توجه تعصب كم نظير ، وحدت نظر و همبستگي و اراده كامل اعضاي جلسه براي حمايت از تيم نفت آبادان بود.

گفتنی است تا ساعتي ديگر اين جلسه با حضورغلامرضا شريعتي استاندار خوزستان ادامه پيدا خواهد كرد.