تاریخ انتشار خبر: 12 شهریور 1398 | 23:29:55
کد خبر : 5998

نشستی برای هدفمندسازی عزاداری استان خوزستان در صداوسیمای مرکز خوزستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان ، در این نشست که با حضور فرمانداران استان، معاون سیاسی و اجتماعی ؛مسئولان فرهنگی دستگاههای مختلف استان برگزار شد ؛ مدیرکل صداوسیمای مرکز خوزستان گفت: خوزستان رنگین کمان اقوام است و متناسب با آن عزاداری های سنتی با سبک های متعدد فرصت های کافی را برای انعکاس این فرهنگ […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان ، در این نشست که با حضور فرمانداران استان، معاون سیاسی و اجتماعی ؛مسئولان فرهنگی دستگاههای مختلف استان برگزار شد ؛ مدیرکل صداوسیمای مرکز خوزستان گفت: خوزستان رنگین کمان اقوام است و متناسب با آن عزاداری های سنتی با سبک های متعدد فرصت های کافی را برای انعکاس این فرهنگ را دارد.

مسلم رحیمی افزود: نیاز است فرمانداری های شهرهای استان زمینه را برای انعکاس ملی و جهانی این رویداد مذهبی فراهم کنند.
وی تاکید کرد: صداوسیما با تمام ظرفیت آمادگی انعکاس مراسمات عزاداری های سرور و سالار شهیدان از یوم القاسم، یوم العباس، شیرخوارگان حسینی، تاسوعا و عاشورا از برنامه های هستند که ضرورت برنامه ریزی بیشتری را از جانب فرمانداران را می طلبد.
مدیرکل صداوسیمای مرکز خوزستان گفت:ما در گسترش فرهنگ تشیع و عاشورا در یک رقابت تمام با رسانه های خارج از مرزها هستیم که نیاز است با وحدت کلمه نسبت به پوشش عزاداری محرم تلاش کرد.
معاونت سیاسی، اجتماعی استانداری خوزستان گفت: استان خوزستان خواستگاه مراسمات فرهنگی متفاوت و متنوعی است که نمونه آن مراسمات یوم العباس در شهرهای مختلف استان است.
علی حسین حسین زاده افزود:باید این مراسمات فرهنگی با هدف برجسته سازی به بهترین نحوه مطرح شود چرا که می تواند پیامدهای فراوانی برای جامعه هدف داشته باشد.
وی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای حفظ شیوه های سنتی عزاداری ها تصریح کرد: این مراسمات باید در سطح کشوری مطرح شوند و صدا و سیما گسترده ترین رسانه برای انجام این ماموریت است.
وی همچنین از فرمانداران استان خواست نهایت همکاری خود را با صداوسیما برای انعکاس رویداد عاشورایی داشته باشند.