تاریخ انتشار خبر: 21 آبان 1401 | 09:22:00
کد خبر : 13688

میزبانی مراکز درمانی خوزستان از ۳۴۷ نفر پس از اولین باران

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۳۴۷ نفر از مردم خوزستان به مراکز درمانی، به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از بارش باران در این استان خبر داد.

 

میزبانی مراکز درمانی خوزستان از ۳۴۷ نفر پس از اولین باران

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حبیب حی بر اظهار کرد: در پی بارش‌های دو روز اخیر در استان خورستان، تعدادی از هم استانی‌ها به دلیل مشکلات تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی افزود: در پی بارش‌های دو روز اخیر و تا ظهر جمعه، تعداد ۳۴۷ نفر به مراکز درمانی مراجعه که خوشبختانه از این تعداد تنها پنج نفر بستری و بقیه با درمان سرپایی، ترخیص شدند.

این مقام مسئول در ادامه به گروه‌های پرخطر در اولین بارش‌های پاییزی اشاره و بیان کرد: به افراد گروه‌های پرخطر با سابقه ابتلاء به آسم و آلرژی، افرادی که سابقه تنگی نفس به دنبال بارندگی‌های پاییزی در سال‌های قبل را دارند، مبتلایان به بیماری‌های مزمن داخلی(قلبی – عروقی، کلیوی و …) و کودکان، توصیه می‌شود به جز موارد ضروری از منزل و یا محل کار خارج نشوند.

او در پایان گفت: هنگام بارش‌های پاییزی حداقل تا ۲۴ ساعت پس از قطع بارش از فعالیت ورزشی در هوای آزاد خودداری شود و افراد پرخطر در صورت نیاز به خروج از منزل، از ماسک مناسب استفاده کنند.