تاریخ انتشار خبر: 18 دی 1398 | 21:04:57
کد خبر : 8012
افزایش میانگین بارندگی در خوزستان

میانگین بارندگی استان خوزستان از ابتدای سال زراعی جاری یکم مهرماه تا ۱۶ دی ماه به میزان ۱۶۴.۳ میلیمتر ثبت شده است

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛محمدسبزه واری مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: این مقدار بارش در مقایسه با مقدار بلند مدت آن در همین بازه زمانی که ۱۳۷.۵ میلیمتر بوده معادل ۱۹.۵ درصد افزایش و در مقایسه با مقدار آن در دوره مشابه سال گذشته (۲۷۹.۵ میلیمتر) کاهش ۴۱.۲ درصدی داشته است. سبزه زاری افزود: مجموع بارش […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛محمدسبزه واری مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: این مقدار بارش در مقایسه با مقدار بلند مدت آن در همین بازه زمانی که ۱۳۷.۵ میلیمتر بوده معادل ۱۹.۵ درصد افزایش و در مقایسه با مقدار آن در دوره مشابه سال گذشته (۲۷۹.۵ میلیمتر) کاهش ۴۱.۲ درصدی داشته است.

سبزه زاری افزود: مجموع بارش سال زراعی سال ۹۹-۹۸ از یکم مهرماه تا ۱۶ دی ماه ۹۸ در ایذه ۲۶۹.۷، هندیجان ۲۳۵.۸، اهواز ۲۳۱، آبادان ۲۳۰.۲، دهدز ۲۱۷.۹، لالی ۲۱۲.۶، مسجد سلیمان ۱۷۷.۸، حسینیه اندیمشک ۱۷۷.۴، گتوند ۱۶۱.۲، کشاورزی اهواز ۱۵۹.۳، بهبهان ۱۵۷، بندر ماهشهر ۱۵۲.۳، رامهرمز ۱۴۶.۲، شادگان ۱۲۹.۷، شوشتر ۱۱۷.۲، امیدیه ۱۱۳.۸، آغاجاری ۱۱۲.۹، دزفول ۱۰۹، بستان ۱۰۰.۲ و شوش ۹۷.۴ میلیمتر ثبت شده است.

وی ادامه داد : این در حالی است که با گذشت ۱۸ روز از آغاز فصل زمستان تاکنون بارندگی قابل ملاحظه در استان خوزستان ثبت نشده است.