تاریخ انتشار خبر: 10 تیر 1397 | 18:23:24
کد خبر : 2857
یادداشتی ازسیدحمیدحسینی:

مگر کیانوش راد در مورد آب خرمشهر چه گفت ..!!که بازهم نشانه رفت

زاگرس نشینان-با اذعان به این مهم که موضع گیری های شخصیت های سیاسی و اصحاب رسانه در حافظه تاریخی باقی خواهد ماند . اول از همه نوشتار جناب آقای دکتر کیانوش راد را با حفظ امانت با هم مرور می کنیم سپس پاسخ یکی از اصحاب رسانه را به آن نوشتار به آن الحاق و […]

زاگرس نشینان-با اذعان به این مهم که موضع گیری های شخصیت های سیاسی و اصحاب رسانه در حافظه تاریخی باقی خواهد ماند . اول از همه نوشتار جناب آقای دکتر کیانوش راد را با حفظ امانت با هم مرور می کنیم سپس پاسخ یکی از اصحاب رسانه را به آن نوشتار به آن الحاق و قضاوت را به وجدان های بیدار واگذار می کنیم .

الف : کیانوش راد چه گفت :

⭕️دکتر محمد کیانوش راد طی یادداشت کوتاهی برای کانال اصلاح طلبان خوزستان نوشت؛

🔷 ریشه مشکلات اخیر خرمشهر ضعف شدید مدیریت در استان خوزستان است .

🔹دولت کوتاهی نکند.

🔹مسایل اخیر خرمشهر قابل پیش بینی و پیشگیری بود، مسولان خواب هستند .

🔹کم آبی و خرابی آب ِخرمشهر و آبادان که دیگر ربطی به عراق و عربستان و اردن ندارد .

🔹هر شهروند عادی اهوازی که کارون را می دید می گفت اگر دبی آب کارون افزایش نیابد، آب در آبادان و خرمشهر شور خواهد شد و بحران را به دنبال دارد .

🔹مسولان استان ظاهرا بیدارند، اما در اصل خواب تشریف داشتند. اگر مسولان به جای اتلاف وقت در شب، در روز نگاهی به کارون می انداختند، وضع بحرانی پیش نمی آمد .

🔹می گویند چون مدیریت وابسته به جناح ماست است، انتقاد نکنید حمایت کنید، می گوییم اتفاقا چون مدیریت گاهی ادعای وابستگی به جناح ما را دارد باید صادقانه، شفاف، و بی ملاحظه اشکالات را گفت. فرق ما با مدعیان ِاصول گرایی همین است.

🔹می گویند این فرصتی برای جناح ماست، می گوییم فرصت ما برای خدمت به مردم است نه خدمت به جناح، فرصت برای جناح یعنی چه ؟ همه سرمایه ما اعتماد مردم است می گوییم اعتماد مردم را قربانی هیچ فرد و جناحی نباید کرد .

🔹بحران دیروز خرمشهر، ربطی به گرانی های اخیر نداشت. اگرچه سیاست های غلط ِ بازارهای مرزی شلمچه مردم را معترض کرده است، اما بحران چند روز اخیر به علت کم آبی و بی آبی بود و مسولان و نهادهای مختلف خوزستان این را می دانستند اما اقدامی موثر ننمودند.

🔹واقعا به حال مردم مظلوم و ستمدیده خرمشهر باید گریست. این مردم چه باید کنند تا مسولان کشور باور کنند فقر و بیکاری و بدبختی حالا بی آبی مردم را به تنگ آورده است؟ خرمشهر دیروز کجا و ویرانشهر امروز کجا؟

🔹مدیریت های کلان ِاستان خوزستان، نیاز به بازنگری، توجه و اصلاح اساسی دارد. دولت در این جهت کوتاهی نکند .

محمد کیانوش راد
۱۰ تیرماه ۹۷
@Eslahat_khouz

پاسخ منتقد رسانه ای به نوشتار دکتر کیانوش راد در فضای مجازی 👇

اگر چنین است که نوشته اید
اقای کیانوش راد اگر چنین گفته خودش مدتهاست نه خواب است بلکه در بیداری چشم هایش را به روی واقعیت ها بسته و مغرضانه ؛ با انکه میداند ریشه مشکلات در مدیریت های پیشین است ؛ انها را غیر منصفانه و تخریب گرانه به مدیریت فعلی استان نسبت میدهد
این حجم از چشم پوشانی نسبت به کارهای انجام شده از طرف ایشان و های و هوی بسیار زیاد وی و دوستانش ؛ جز تخریب هیچ توصیف دیگری ندارد
وتمام جز سم پاشی افکار مایوس کننده در این مدت ؛ هیچ راهکار منطقی نداشته است و در این وانفسا هم میخواهد از اب گل الود ماهی بگیرد
عده ای کارهای انجام شده را می بینند و نیک میدانند که شریعتی میراث دار تمام کم کاری ها و بی توجهی ها به خوزستان است و تمام هم وغمش را برای اصلاح زیر ساختهای برباد رفته ی خوزستان گذاشته است ولی از انجا که هدف تخریب و ترور شخصیتی است در هر شرایطی از اب گل الود ماهی می گیرند و هم اکنون به خرج مردم مظلوم ابادان و خرمشهر …..
چه فرقی میکند وسیله چه باشد ؛ هدف سیاه نمایی و تخریب است وگرنه مطالعه در این پروژه و نحوه ای اجرای ان کافی است تا به همت شریعتی ؛ افرین بگویند

سکوت در مقابل این حجم از تخریب هم با اینکه شواهد چیز دیگری است جای تامل دارد ؛ افرین به سکوت کنندگان که انها هم چشم های خود را بسته اند

توضیح الحاقی

☑ آیا طرح این واقعیت از طرح دکتر کیانوش راد که :”بی توجهی به دبی اب کارون نتیجه اش شوری اب و سپس اعتراض به حق مردم است” مستحق و زیبنده آنهمه قضاوت ناروا بوده است؟
✔آیاجناب شمسایی مدیری باچهاردهه قدمت مدیریت آب وبرق استان خوزستان شاهدوضعیت دبی کم آب درچندماه نبودندکه امروزنظاره گرچنین فاجعه هایی درجنوب استان ودربهترین شهرهای کشورباشیم؟!

✔سکوت رسانه ها ومطبوعات درمقابل عدم مدیریت سازمان آب وبرق چه معنادارد؟

☑ آرشیو نوشته های اهالی رسانه و از جمله منتقد محترم با مدد از سرچ در گوگل امکان پذیر است.
منتقد محترم مرقوم فرمودند: “ایشان [ منظور دکتر کیانوش راد]چشم هایش را به روی واقعیت ها بسته و مغرضانه ؛ با آنکه میداند ریشه مشکلات در مدیریت های پیشین است ؛ آنها را غیر منصفانه و تخریب گرانه به مدیریت فعلی استان نسبت میدهد”
برادر جان اولا نوشته های شما در مدح همان مدیران سابق که آنها را امروز متهم نمودید موجود است ، و مواضع کیانوش راد هم معلوم و موجود است .

درپایان از شما این پرسش را دارم آیا در نوشتار دکتر کیانوش راد به کسی توهین شده است؟ و قضاوتی صورت گرفت ….
ما در برابر اظهارات و نوشته های خود هم در پیش خدا و هم در برابر مردم مسئولیم ، برای دنیا رسالت قلم را بر باد ندهیم.
☑ شما قضاوت کنید ؟!