تاریخ انتشار خبر: 29 آذر 1398 | 20:36:58
کد خبر : 7690
نماینده ولی فقیه در خوزستان:

مناطق بحران خیز اهواز شناسایی شود/ آب و فاضلاب و اشتغال اصلی ترین مشکلات خوزستان است

حجت الاسلام موسوی بر شناسایی مناطق بحران اهواز تاکید کرد و گفت: مشکلات خوزستان بسیار زیاد هستند اما در حال حاضر مشکل اصلی استان، آب و فاضلاب است و پس از حل آن باید مشکل اشتغال را حل کرد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ حجت‌ الاسلام سید محمدنبی موسوی‌ فرد در خطبه های نمازجمعه این هفته اهواز، به وضعیت اهواز در پی بارندگی اخیر اشاره کرد و گفت: در کشوری زندگی می کنیم که ترسالی ندارد ولی چرا با یک بارش باران باید چنین وضعیتی برای مردم ایجاد شود از سوی دیگر باران هم نبارد با گرد و غبار و مشکلات این چنینی روبرو هستیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه کشورهایی که ترسالی و بارندگی زیادی دارند دارای کمترین خسارات می شوند و از طرفی از باران بهره های زیادی می برند افزود: در زلزله نیز کشورهای زلزله خیر کمترین خسارت ها را در هنگام زلزله می بینند و نشان می دهد که برای این گونه حوادث برنامه ریزی و پیش بینی های لازم را دارند.

وی با اشاره به اینکه حوادثی همچون باران ملزومات طبیعت هستند از این رو باید بتوانیم با برنامه ریزی از خسارت های بیشتر جلوگیری کنیم اذعان داشت: اتفاقات اخیر در اهواز محصول عملکرد ضعیف مسئولان سابق است و اکنون مدیریت استان تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات موجود به کار گرفته است.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه در چند روز اخیر تقریباً همه مسئولان تراز اول کشور از وضعیت خوزستان مطلع شدند تصریح کرد: مشکلات خوزستان بسیار زیاد هستند اما در حال حاضر مشکل اصلی، آب و فاضلاب است و پس از حل آن باید مشکل اشتغال را حل کرد.

وی خوزستان را شریان حیاتی کشور دانست و با اشاره به اینکه برای حل معضل آب و فاضلاب آن باید استان ‌های دیگر معین خوزستان شوند اضافه کرد: باید برنامه کوتاه مدت و بلند مدت را برای حل مشکل اهواز تدوین کرد.

حجت الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه در بسیاری از نقاط کشور هر ساله بارندگی زیادی وجود دارد اما هیچ کدام مشکلات اهواز را هنگام بارندگی ندارند عنوان کرد: در شهرهای دیگر خیابان‌ ها به گونه ‌ای طراحی شده که آب جمع شده ناشی از بارندگی فروکش می‌ کند، در حالی که در اهواز پنج روز پس از بارندگی همچنان شاهد آب ‌گرفتگی در خیابان‌ ها هستیم.

وی بر شناسایی مناطق بحران خیز اهواز تاکید کرد و یاد آور شد: باید برای مقابله با آب گرفتگی ۵۰۰ پمپ قوی مستقر شود و در بلند مدت نیز باید خیابان ‌های شهر به گونه ‌ای طراحی شوند که آب‌ های ناشی از بارندگی، فروکش کند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه در بیش از هزار منطقه در اهواز شاهد پس‌ زدگی فاضلاب هستیم و در بارندگی نیز بیش از سه تا چهار هزار خانوار دچار آب گرفتگی شدند ابراز کرد: همه باید با تلاش همکاری بتوانیم مشکلات ایجاد شده را حل کنیم و چاره ای برای خسارات خانواده های آسیب دیده اندیشیده شود.