تاریخ انتشار خبر: 26 شهریور 1398 | 23:05:03
کد خبر : 6138
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز:

معرفی بیش از ۱۶۰ مركز تهیه و توزیع مواد غذایی و امكنه عمومی به مراجع قضایی در ۵ ماهه اول سال ۹۸

به  گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛  مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز از صدور بیش از ۵۰۰ اخطاریه بهداشتی برای مراکز عرضه کننده مواد غذایی و اماکن عمومی دارای تخلف بهداشتی  در ۵ ماهه اول سالجاری خبر داد. شریفی بیان داشت: در ۵ ماهه اول سال ۹۸بیش از ۱۸۰ اخطاریه ۴۸ ساعته (پلمپ) صادر که از […]

به  گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛  مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز از صدور بیش از ۵۰۰ اخطاریه بهداشتی برای مراکز عرضه کننده مواد غذایی و اماکن عمومی دارای تخلف بهداشتی  در ۵ ماهه اول سالجاری خبر داد.

شریفی بیان داشت: در ۵ ماهه اول سال ۹۸بیش از ۱۸۰ اخطاریه ۴۸ ساعته (پلمپ) صادر که از این تعداد  ۵۰ امکنه پلمپ گردیدند.

وی خاطر نشان کرد در همین راستا ۱۶۰مورد به علت رعایت نکردن موازین بهداشتی ( ماده ۱۳ و ۱۴) به مراجع قضایی معرفی شدند.

 شریفی ادامه داد:در کنار این اقدامات در طی مدت مذکور در چندین نوبت نسبت به اخذ مجوز قضایی در راستای برخورد با عرضه کنندگان مواد دخانی همچون قلیان در سطح اماکن عمومی (سفره خانه ها و پارکها ) اقدام و نسبت به پلمپ و تشکیل پرونده قضایی برای مراکز متخلف در این راستا اقدام شده است. وی خاطر نشان کرد در همین راستا نسبت به پیگیری پرونده های مرتبط با ماده ۶۸۸ نیز اقدام شده است .

  رییس مرکز بهداشت غرب اهواز ضمن اعلام این خبرگف بازرسان بهداشتی بصورت مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید و نسبت به آرائه اموزشهای لازم به آنها اقدام خواهند نمود که معرفی به مراجع قضایی بعد از تذکرات شفاهی و کتبی به متصدیان بوده و مراکزی که اهمیتی به بهداشت محل و سلامت مردم نمی دهند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

  وی یاد آورشد:رعایت نکردن بهداشت در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی منجر به خطراتی برای  سلامت  شهروندان خواهد شدوتمامی تولید کنندگان مواد غذایی بخصوص اغذیه فروشان،رستورانها وآشپزخانه ها بایستی ازسلامت مواد غذایی که تولید میکنند مطمئن باشند و ضمن رعایت بهداشت فردی و ابزار کار از روپوش ، کلاه و دستکش در حین فعالیت استفاده نمایند در غیر این صورت مسئولیت عواقب ناشی عدم رعایت  موازین بهداشتی  بر عهده آنها خواهد بود.

شریفی در پایان از سایر ارگانهای متولی در امر سلامت مردم  از جمله اتاق اصناف، سازمان صنعت ، معدن و تجارت،شبکه دامپزشکی،شهرداری و .. درخواست همکاری نمود . و از شهروندان خواست در صورت مشاهده  هر گونه تخلف بهداشتی موارد را با سامانه ۱۹۰ جهت پیگیری تاحصول نتیجه در میان بگذارند.