تاریخ انتشار خبر: 10 دی 1398 | 21:29:57
کد خبر : 7887
صادق حقیقی پور:

:مصوبه دولت اجرا گرددبیش از ۵۰ درصد سیستم فاضلاب خوزستان مدرن می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با فرسوده خواندن سیستم فاضلاب استان گفت : تنها ۳۸ درصد مردم از شبکه پیشرفته فاضلاب بهره مند هستند.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان ؛صادق حقیقی‌پورمدیرعامل شرکت آب وفاضلاب خوزستان گفت : شرکت آب و ‌فاضلاب خوزستان هیچ نقش اجرایی در بحث آبگرفتگی‌های پس از باران ندارد و طبق قانون، وظیفه جمع‌آوری آب‌های سطحی برعهده شهرداری‌ها است.

حقیقی‌پور با بیان اینکه طی دو سال گذشته در استان خوزستان ۴۳۰ کیلومتر شبکه فاضلاب و ۸۶۰ کیلومتر شبکه آب اصلاح شده است، تصریح کرد: لایروبی هزار کیلومتر شبکه فاضلاب شهرهای مختلف استان به استثناء اهواز، کار گذاشتن ۲۵۹ دستگاه پمپ فاضلاب و اصلاح نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر خطوط فاضلاب از دیگر اقداماتی است که طی این مدت بیش از ۳/۵درصد در استان خوزستان پیشرفت داشته است.

وی عنوان کرد: در سیل اخیر ۵۶۰ میلیارد تومان خسارت به شرکت آب و فاضلاب خوزستان وارد شده است که تا به الان، تنها ۵۸ میلیارد تومان آن به صورت اسناد خزانه سه تا چهار ساله، پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در پایان یادآورشد:اگر مصوبه هئیت دولت اجرایی گردددر آینده نزدیک شاهدپیشرفت قابل توجهی در زیرساخت فاضلاب استان خواهیم بود که به نرم کشوری خواهدرسید.