تاریخ انتشار خبر: 17 تیر 1398 | 23:49:47
کد خبر : 5394
صادق حقیقی پور:

مشکل قطعی آب در شرق اهواز از بامداد سه شنبه حل می شود

به گزارش  زاگرس نشینان سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: مشکل قطعی و افت فشار آب شرب در شرق اهواز با وارد مدار شدن مخزن ۵۰ هزار مترمکعبی آب در منطقه حصیرآباد از بامداد سه شنبه حل می شود. صادق حقیقی پوربیان کرد: انتظار می رود با وارد مدار شدن این منبع، مشکل افت […]

مشکل قطعی آب در شرق اهواز از بامداد سه شنبه حل می شود

به گزارش  زاگرس نشینان سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: مشکل قطعی و افت فشار آب شرب در شرق اهواز با وارد مدار شدن مخزن ۵۰ هزار مترمکعبی آب در منطقه حصیرآباد از بامداد سه شنبه حل می شود.

صادق حقیقی پوربیان کرد: انتظار می رود با وارد مدار شدن این منبع، مشکل افت فشار در مناطق شرقی اهواز همچون سپیدار، کوی صادقیه، منازل راه کربلا، منازل ۲۵۴ دستگاه، باهنر، رسالت و حتی مرکز شهر حل شود.

وی ادامه داد: البته افت فشار آب در برخی مناطق به دلیل توسعه ساختمان سازی و قطر کم لوله های آب نیز وجود دارد که در این نقاط باید شبکه اصلاح و توسعه یابد.

حقیقی پور با اشاره به اتمام عملیات فیلتراسیون تصفیه خانه شماره یک اهواز گفت: با وارد مدار شدن مخزن حصیرآباد مشکل گل آلود بودن آب در مناطق شرقی اهواز نیز برطرف می شود، بسیاری از شهروندان تصور می کنند که دلیل تغییر رنگ آب شرب تلاقی آن با فاضلاب است درحالی علت آن نفوذ آب های زیرزمینی از میان شکاف های لوله است.

وی ادامه داد: فاصله ۲ متری میان لوله فاضلاب و آب شرب امکان تلاقی این ۲ را کاهش می دهد اما کاهش فشار آب شرب سبب می شود تا آب های زیرزمینی وارد لوله های آب شرب شوند.

سرپرست شرکت آبفای اهواز در پاسخ به گلایه برخی شهروندان از پاسخگو نبودن سامانه ۱۲۲ توضیح داد: این سامانه به صورت خودکار عمل می کند و امکان عدم پاسخگویی ندارد، مشکل قطعی و افت فشار آب تا حدود یک ماه پیش در بسیاری از نقاط اهواز فراگیر بود و این مساله را می پذیریم ولی درحال حاضر این مشکل کاهش یافته است.

وی افزود: برخی افراد با سامانه ۱۲۲ تماس می گیرند اما پس از آنکه درخواست کد انشعاب و شماره پرونده از آنها می شود حاضر به همکاری نیستند دلیل این امر انشعاب غیرمجاز این افراد از شبکه آب است، در برخی نقاط اهواز مانند کوی علوی نیز برخی افراد به دلیل عدم رضایت برای پرداخت حق انشعاب اجازه وصل شدن آب شرب منطقه به شبکه را نمی دهند.

حقیقی پور یکی دیگر از دلایل افت فشار آب در اهواز را توسعه ساختمان سازی عنوان کرد و یادآور شد: تا چند سال پیش بیشتر منازل به صورت ویلایی بودند اما درحال حاضر تعداد مشترکان در هر محله افزایش یافته اما شبکه آب متناسب با این جمعیت توسعه نیافته است.

وی ادامه داد: حدود ۳۷۰ هزار حاشیه نشین در اهواز ساکن هستند که حق انشعاب پرداخت نکرده اند و در واقع در فهرست مشترکین شرکت آب و فاضلاب نیستند به همین دلیل از حوادث آب و فاضلاب آنها اطلاع دقیقی نداریم.

سرپرست شرکت آبفای اهواز عنوان کرد: از سه طریق پایش سیستم فشارسنج ها، تماس مستقیم با اهالی مناطق و رصد سامانه ۱۲۲ وضعیت آب شرب اهواز را بررسی می کنیم.

وی ادامه داد: در برخی اخبار عنوان شده که روزانه ۳۰۰ مورد تلاقی آب و فاضلاب صورت می گیرد درحالی که این چنین نیست و درواقع روزانه ۳۰۰ مورد تماس با سامانه ۱۲۲ درخصوص حوادث مختلف آب و فاضلاب گرفته می شود.

استاندار خوزستان پیش از این وعده داده بود: با تکمیل فیلتراسیون ایستگاه پمپاژ علی بن مهزیار و بهره برداری از مخزن شماره ۲ ایستگاه ام الدبس، تا اواسط تیرماه ۹۰ درصد از مشکلات آب شرب این کلانشهر برطرف می شود.

منبع:ایرنا