تاریخ انتشار خبر: 29 آبان 1400 | 08:31:18
کد خبر : 11358
یادداشتی از رحمن قلاوند:

مشکلات راه حل عقلایی می‌خواهد، تجمع سازی مشکوک به نفع کشور نیست

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛رحمن قلاوند فعال سیاسی-اجتماعی در یادداشتی باعنوان:مشکلات راه حل عقلایی می‌خواهد، تجمع سازی مشکوک به نفع کشور نیست تجمعات گسترده همراه با پلاکارد و…، از جمله تجمع صدها نفری بر بستر زاینده رود نمی‌تواند بدون برنامه ریزی و‌ هماهنگیهای دقیق قبلی انجام شود! دست به دامن اعتراضات مردمی شدن برای رفع […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛رحمن قلاوند فعال سیاسی-اجتماعی در یادداشتی باعنوان:مشکلات راه حل عقلایی می‌خواهد، تجمع سازی مشکوک به نفع کشور نیست

تجمعات گسترده همراه با پلاکارد و…، از جمله تجمع صدها نفری بر بستر زاینده رود نمی‌تواند بدون برنامه ریزی و‌ هماهنگیهای دقیق قبلی انجام شود! دست به دامن اعتراضات مردمی شدن برای رفع معضل ناشی یک پدیده طبیعی که البته بخشی از آن ناشی از سوء تدبیر مدیران ادوار مختلف در این زمینه است، یک روش غیر عقلایی و به دور از تعقل و سیاست‌ورزی خردمندانه است.

کسانی که با این روش قصد دارند با تصمیم‌سازی نابخردانه و فشار به دولت و‌ تصمیم‌گیران ملی مشکلات محلی و‌ منطقه‌ای را به مناطق دیگر سرایت دهند در خوشبینانه ترین تصور جاهلانی هستند که با کج فهمی و بدفهمی پیوستگی ملی و مردمی را می‌خراشند!

احیای یک‌ رودخانه به قیمت نابود شدن اکوسیستم کلان و بدبختی مردم مناطق دیگر روشی است که دیر یا زود نتایج فاجعه‌بار آن دامن همه را خواهد گرفت.

سیراب شدن انسانها از نعمت خدادادی آب حقی اولیه است که هیچ‌ کسی منکر آن نیست و در قانون هم انتقال آب برای شرب پیش بینی شده است، اما این احتمال وجود دارد که سیاهی لشکر درست کردن برای فشار به دولت و غارت منابع آب استانهای دیگر به تجمعات بعدی در استانهای مرتبط با موضوع دامن بزند که در این صورت عواقب بسیار مخاطره آمیزی برای آن متصور است.

هر چند عرض کردم در خوشبینانه‌ترین حالت بانیان این قبیل تجمعات افرادی جاهل به نتیجه عمل خویش هستند، اما جا دارد مسؤولان امنیتی حسب وظیفه و‌ مأموریت خود با نگاه عمیق‌تر و همه‌جانبه به قصد و غرض بانیان اینگونه تجمعات نظر بیندازند!

نکند خدای ناکرده فکر و دست آلوده بیگانه در کار باشد و خناسان پشت پرده، با فریب عده‌ای ساده لوح، برنامه‌ای برای ایجاد تنش و تقابل میان مردم در استانهای مرتبط با این موضوع تدارک دیده باشند.