تاریخ انتشار خبر: 22 آبان 1398 | 23:09:56
کد خبر : 7316
رحیم برزی:

مسئولان کشور بجای افزایش و سهمیه بندی بنزین تدابیر جدی تری برای جلوگیری از آلایندگی پایتخت درنظر گیرند

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ رحیم برزی فعال سیاسی اجتماعی خوزستان اظهارکرد:مسئولان کشور باید فکرجدی برای برطرف کردن آلایندگی هوای پایتخت کنند و با افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین فقط صورت مسئله آلودگی شهرتهران حل می شود. وی افزود:این روزها باز هم صحبت از آلودگی پایتخت و مصرف بنزین و خودروهای فرسوده و در […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ رحیم برزی فعال سیاسی اجتماعی خوزستان اظهارکرد:مسئولان کشور باید فکرجدی برای برطرف کردن آلایندگی هوای پایتخت کنند و با افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین فقط صورت مسئله آلودگی شهرتهران حل می شود.

وی افزود:این روزها باز هم صحبت از آلودگی پایتخت و مصرف بنزین و خودروهای فرسوده و در نهایت افزایش قیمت بنزین نقل محافل وجلسات مسئولان شده است.

ایشان به آلودگی کلانشهر تهران پرداخت و گفت: آلودگی شهرتهران با افزایش قیمت بنزین یا سهمیه بندی حل نخواهد شد اما بواسطه آلودگی هوای تهران ؛دولت ها از محل افزایش قیمت بنزین درآمد بالایی کسب خواهند کرد.

برزی افزود: کلانشهر تهران در دارای هوای نیمه کوهستانی و ساختمان های سربه فلک کشید شده است که باعث جلوگیری از بادهای غربی و شرقی می شود و بیش از یک هشتم جمعیت کشور در استان تهران سکونت دارند .آلودگی هوا در تهران نشئت از دود کارنجاتها ،صنایع و خودروها است.

برزی ضمن گلایه مندی از دولت دولت ها بیان کرد:طی سالهای گذشته تدابیری برای جابجایی پایتخت واینکه جلوگیری از مهاجرت شهرستانی ها به کلانشهر و همچنین خارج کردن وسایل نقلیه فرسوده و ساخت خودروهای هیبردی وعدم مجوز به کارخانجات صنعتی درمحدوده کلانشهر تهران درنظرگرفته نشده است.

رحیم برزی فعال سیاسی -اجتماعی خوزستان درپایان یاداورشد: حال که وضعیت شهر تهران روزبروز بدتر می شود مسئولان به تنها گزینه سهمیه بندی وافزایش قیمت سوخت می پردازند وتاوان این سهل انگاری مسئولان دولتی در گذشته وحال را سایر استانهای کم برخوردار کشور می پردازند.

امید است مسئولین تا وقتیکه حواشی کلانشهر تهران واداره به چالشی بزرگ تبدیل نگردید چاره اندیشی جدی برای این موضوع داشته باشند.