تاریخ انتشار خبر: 25 مرداد 1398 | 19:27:06
کد خبر : 5811
نماینده ولی فقیه در خوزستان:

مسئولان باید در نظام اسلامی همانند طبقه متوسط جامعه و پایین تر زندگی کنند

به به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ حجت الاسلام «سید عبدالنبی موسوی فرد» امروز (جمعه ۲۵ مرداد) در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز، با تبریک دهه امامت و ولایت و عید غدیر خم اظهار کرد: در روز عید غدیر روزه  گرفتن، غسل کردن، صدقه دادن، اطعام ایتام، صله رحم و … توصیه شده است. امام جمعه […]

به به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ حجت الاسلام «سید عبدالنبی موسوی فرد» امروز (جمعه ۲۵ مرداد) در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز، با تبریک دهه امامت و ولایت و عید غدیر خم اظهار کرد: در روز عید غدیر روزه  گرفتن، غسل کردن، صدقه دادن، اطعام ایتام، صله رحم و … توصیه شده است.

امام جمعه اهواز در بخش دیگری از سخنان خود به برجام اشاره کرد و افزود: حدود ۵۰ ماه از امضای برجام، ۴۳ ماه از اجرای برجام و ۱۵ ماه از خروج آمریکا از برجام می گذرد و در این مدت علیرغم اینکه ایران به همه تعهدات خود پایبند بوده ولی طرف آمریکایی به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است.

وی با اشاره به وضعیت کشور در تحریم ها تصریح کرد: در مدت تحریم ها به موفقیت های بسیاری دست یافتیم و اکنون در بخش های اقتصادی، نظامی، علمی و فناوری روز دنیا در مطنقه حرف اول را می زینم و در برخی حوزه ها نیز جزء هشت کشور اول هستیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه همه این موفقیت ها را در دوران تحریم کسب کردیم ادامه داد: در دوران ۴۰ ساله انقلاب هر گاه به حرف امام و ولی فقیه گوش دادیم موفق و هر کجا پشت کردیم با مشکلات بسیاری مواجه شدیم.

وی با به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و اذعان داشت: متاسفانه امروز با وجود تورم و گرانی و بالا رفتن نرخ دلار، مردم با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و عده زیادی حتی قادر به خرید نان و مایحتاج ضروری و اولیه زندگی هم نیستند و کارگرانی هستند که بیش از ۹ ماه است حقوق نگرفته اند.

حجت الاسلام موسوی اضافه کرد: بنا بود نرخ دلار پایی بیاید ولی از چهار هزار تومان به ۲۰ هزار تومان افزایش یافت و امروز روی ۱۲ هزار تومان ثابت مانده و قیمت پراید از ۱۱ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان رسیده و همینطور قیمت کالاها و بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما چندین برابر شده است.

وی با بیان اینکه عدم ثبات در قیمت ها و صادرات برخی از کالاهای بی کیفیت به دلیل عدم نظارت کافی، بازار را از ما گرفته است عنوان کرد: کشورهایی همچون عراق و سوریه که داعش در آنها ورود کرده بود، قیمت ارز با وجود جنگ و ناامنی ثابت مانده به طوری که کرایه یک ماشین که ۱۵ سال ۶ دینار بود هم اکنون نیز همان قیمت است.

وی تاکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی برنمی تابد که مسئولان ماشین چند میلیاردی سوار شوند، در خانه چندمیلیاردی ساکن باشد، بر سفره چند میلیونی بنشیند و حقوق نجومی و زندگی اشرافی داشته باشد بلکه مسئولان باید در نظام اسلامی همانند طبقه متوسط جامعه و یا پایین تر زندگی کنند.

امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه بر اثر عدم ثبات بازار مردم با سختی های بسیاری مواجه شدند که از جمله نتایج آن چک‌ های برگشتی و زندانی شدن برخی از مردم و افزایش طلاق‌ است خاطر نشان کرد: بانک ها به جای اینکه مشکل مردم را حل کنند چه بلاهایی که سر آنها نیاورده اند.

وی ابراز کرد: چگونه است که یک عده با استفاده از رانت می تواند تعداد زیادی خودروی غیرمجاز را وارد کشور کند در حالی که خودروهای مجوز دار که واردات آنها ممنوع هم نیست مدتهاست زیر آفتاب مانده و اجازه ورود آنها را نمی دهند زیرا صادرات و واردات دست عده ای خاص است.

وی بر کنترل مدیریت ها تاکید کرد و با بیان اینکه باید مراقب باشیم که زیردستان ما در حال انجام چه کاری هستند اظهار داشت: هیچ کس نمی تواند بگوید اگر ما نبودیم کشور اداره نمی شد و کسی نمی توانست مثل ما کشور را اداره کند؛ کشور را رها کردن و اینگونه حرف زدن انصاف نیست.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه باید همه برای رفع مشکلات تلاش کنند یاد آور شد: مردم با گرانی و سختی می سازند اما نمی توانند بی عدالتی را تحمل کنند؛ به خاطر عدم نظارت، وزن کالا و کیفیت آنها پایین و قیمت ها بالا رفته است و این قابل تحمل نیست.