تاریخ انتشار خبر: 10 آبان 1398 | 16:47:43
کد خبر : 7059
اعلام آماده باش به ۳ شهرستان خوزستان به دلیل وقوع زلزله

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان از آماده باش سه شهرستان خوزستان به علت وقوع چند زمین لرزه در شهر حسینیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به وقوع سه زمین لرزه تا این لحظه در شهر حسینه شهرستان اندیمشک اظهار کرد: به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی به فرمانداری شهرستان اندیمشک و همچنین فرماندارهای شوش و دزفول به عنوان فرمانداری های معین و نیز دستگاه […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به وقوع سه زمین لرزه تا این لحظه در شهر حسینه شهرستان اندیمشک اظهار کرد: به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی به فرمانداری شهرستان اندیمشک و همچنین فرماندارهای شوش و دزفول به عنوان فرمانداری های معین و نیز دستگاه های امدادی و عملیاتی استان خوزستان اعلام آماده باش شد.

وی تصریح دو زمین لرزه اول خسارتی نداشته‌اند:اولین زمین لرزه ساعت ۱۰:۲۷ با قدرت ۳.۳ ریشتر در طول جغرافیایی: ۴۸.۳۰۵، عرض جغرافیایی: ۳۲.۹۲۸ و عمق ۱۲ کیلومتری زمین رخ داد.

دومین زمین لرزه نیز ساعت ۱۱:۳۹ با قدرت ۳.۸ ریشتر در طول جغرافیایی: ۴۸.۳۳، عرض جغرافیایی: ۳۲.۸۶ و عمق زمین‌لرزه: ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد.

این زلزله در ۲۱ کیلومتری حسینیه (خوزستان)، ۴۴ کیلومتری اندیمشک (خوزستان)، ۵۳ کیلومتری دزفول (خوزستان)، ۶۹ کیلومتری خرم آباد و ۱۷۴ کیلومتری اهواز به وقوع پیوست.

سومین زمین لرزه به شدت ۴.۵ ریشتر ۱۱ و ۵۰ دقیقه روی داده است.