تاریخ انتشار خبر: 31 تیر 1398 | 21:07:03
کد خبر : 5535
۸۶ درصد خوزستانی‌ها کارت ملی هوشند دارند

مدیر کل ثبت احوال استان خوزستان گفت: ۸۶ درصد خوزستان‌های واجد شرایط، کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند.

به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ مجتبی فاطمی مدیر کل ثبت احوال استان خوزستان با اشاره به اینکه داشتن کارت ملی هوشمند برای تمامی افراد بالای ۱۵ سال الزامی است، گفت: جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در استان واجد شرایط دریافت این کارت هستند. وی افزود: از این تعداد، تاکنون ۲ میلیون و ۹۸۰ هزار نفر […]

به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ مجتبی فاطمی مدیر کل ثبت احوال استان خوزستان با اشاره به اینکه داشتن کارت ملی هوشمند برای تمامی افراد بالای ۱۵ سال الزامی است، گفت: جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در استان واجد شرایط دریافت این کارت هستند.

وی افزود: از این تعداد، تاکنون ۲ میلیون و ۹۸۰ هزار نفر معادل ۸۶ درصد از واجدین شرایط کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند.

فاطمی با بیان اینکه تاکنون ۶۱۸ هزار نفر از افراد واجد شرایط اقدام به دریافت کارت نکرده اند بیان داشت:طرح تعویض کارت ملی از زمان آغاز طرح تعویض تاکنون طی دوره‌های مختلف تمدید شد و آخرین مهلت ثبت نام پایان خرداد ماه سال جاری بود.

کارت‌های قدیمی مشمول ارائه خدمات نمی‌شوند

مدیرکل ثبت احوال خوزستان با بیان اینکه ۹۰ هزار نفر از افراد باقیمانده از ابتدای سال جاری تا کنون ثبت نام کرده اند تصریح کرد: این افراد می‌توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه و رسید درخواست کارت در ادارات و سازمان‌ها خدمات دریافت کنند، زیرا کارت‌های قدیمی مشمول ارائه خدمات نمی‌شوند.

فاطمی به صدور کارت ملی هوشمند توسط ادارات ثبت احوال، دفاتر پست و پیشخوان دولت در نقاط مختلف و تمامی شهر‌های استان اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر پایگاه‌های ثابت، پایگاه‌های سیار و خدمات محور نیز برای سهولت روند صدور کارت و رفاه حال گروه‌های ناتوان مانند؛ معلولان و جانبازان و روستائیان ساکن مناطق محروم و دور افتاده در نظر گرفته شده است که با هماهنگی‌های لازم به محل مورد نظر اعزام می‌شوند.

گفتنی است؛ صدور و دریافت کارت ملی هوشمند طی ۵ مرحله انجام می‌شود که این مراحل به ترتیب شامل پیش ثبت نام، نوبت گیری، تکمیل ثبت نام، صدور و تحویل کارت است.